Reklama

CDP szykuje jednak konkurencję dla serii Deus Ex?

Wczoraj w internecie zagotowało się od plotek, jakoby CD Projekt RED wskrzesił projekt Wiedźmin: Powrót Białego Wilka, czyli pierwszą część gry w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Firma szybko zdementowała te pogłoski, ale na otarcie łez otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że już dziś dowiemy się nad czym aktualnie pracują.

Na stronie internetowej duńskiego sklepu Cool Shop pojawiła się karta katalogowa Wiedźmina: Powrotu Białego Wilka w wersji na PS3. Natomiast w ofercie sklepu Blockbuster znalazła się nie tylko edycja na konsolę Sony, ale także na Xboksa 360.

W rozmowie z serwisem Polygamia Krzysztof Dzięcioł zajmujący się PR-em w CD Projekt RED, zdementował jednak wszystkie plotki, twierdząc, że nie należy wierzyć "tego typu pogłoskom".

Reklama

"Jedynym oficjalnym źródłem informacji dotyczących gier serii Wiedźmin jest studio CD Projekt RED. Nie chcemy komentować nieoficjalnych doniesień, które pojawiają się w różnych serwisach internetowych. Dodam, że nie wierzyłbym w tego typu pogłoski" - mówi Dzięcioł.

Z kolei w rozmowie z serwisem Eurogamer Michał Platkow-Gilewski zapewnił, że pierwsza część Wiedźmina nigdy nie pojawi się na konsolach. Nie oznacza to, że CD Projekt RED nie szykuje niespodzianek dla fanów Geralta - te ujawnione zostaną jednak w drugiej połowie 2012 i w 2013 roku.

A co czeka nas dzisiaj? Platkow-Gilewski zdradził, że developerzy zamierzają zapowiedzieć... drugie wysokobudżetowe - po Wiedźminie - RPG (gra typu AAA), nad którym pracują! Będzie nim produkcja, która na stronie CDPR z ogłoszeniami o pracę oznaczona jest ikonką pistoletu.

Udostępniona przez agencję PR-ową Evolve grafika przedstawia faceta z irokezem i pistoletem w ręku. Niby niewiele, ale ten jeden screen zdradza dość sporo - potwierdza bowiem, że w przeciwieństwie do Wiedźmina nowa gra osadzona będzie w klimatach sci-fi (cyberpunk?), a nie fantasy. Nadchodzi konkurent dla Mass Effecta albo Deus Ex: Human Revolution?

O tym przekonamy się na wieczornej konferencji grupy CD Projekt RED. Start o godzinie 19:00. Jakie są wasze typy? Co to waszym zdaniem mogłoby być? Może coś na podstawie prozy Lema? A może Gibsona?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy