Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Capcom otwiera się na użytkowników PC

Capcom w końcu zdecydowało się wydać Super Street Fightera IV w wersji na PC. Jednak ostatnia wypowiedź producenta gry wydaje się nieco fałszywa.

Dlaczego SSF IV nie zostało wydane na komputery równolegle z wersją na Xboksa 360 i PS3? Oficjalnym powodem było to, że PC jest szczególnie narażone na piractwo i prawdopodobna sprzedaż nowej gry nie byłaby satysfakcjonująca. Czyżby coś w kwestii nielegalnych kopii się zmieniło? Raczej nie. Zmieniło się jednak podejście samego producenta.

Reklama

"Wiem, że jest mnóstwo osób grających na PC. To ich platforma z wyboru i chcieliby zostać zaangażowani. Ponadto jest wiele rzeczy, które można robić na komputerze i które są trudniejsze na konsoli. Jestem po prostu szczęśliwy, że Ci goście powrócą do rodziny" - twierdzi Seth Killian z Capcomu.

Taka wypowiedź producenta brzmi trochę dziwnie w momencie, kiedy tak naprawdę oprócz argumentu o piractwie nie zostały podane inne powody anulowania SSF IV w wersji na PC. Jednak na zachętę posiadacze komputerów dostaną Ulicznego Wojownika w postaci Arcade Edition, czyli nieco poprawionej w stosunku do zwykłego Super Street Fightera IV. Będą dostępne nowe postacie wraz z poprawionym balansem wszystkich zawodników.

Oprócz tego posiadacze PC dostanę także inną grę od Capcomu. Mowa tutaj o Street Fighter x Tekken, czyli produkcję w której zobaczymy znanych fighterów z dwóch konkurencyjnych bijatyk. Można o niej poczytać tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje