Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Capcom kończy z dodatkami na płytach

Strategia firmy Capcom, polegająca na tym, że dodatkowo płatne rozszerzenia do jej produkcji często znajdują się już na płycie z podstawową wersją gry, od dawna wywołuje sporo kontrowersji.

Japoński koncern ogłosił, że zamierza zmienić swoją strategię "dostarczania dodatkowej zawartości" do swoich produkcji.

Reklama

Christian Svensson, szef amerykańskiego oddziału Capcomu, na blogu Capcom Unity napisał, że jego firma zrezygnuje z umieszczania DLC na płytach z grą. Zaznacza jednak, że nowej strategii nie uda się wprowadzić od razu.

"Chcielibyśmy was zapewnić, że słuchamy waszych opinii i rozpoczęliśmy proces zmiany strategii dotyczącej tego, w jaki sposób dodatkowa zawartość ma być dostarczana w przyszłości. Ponieważ zaczął się on (ów proces) około miesiąc temu, pojawią się pewne gry, nad którymi prace rozpoczęły się jakiś czas temu, a mają ukazać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, w przypadku których nie byliśmy w stanie wprowadzić odpowiednich zmian" - mówi Christian Svensson.

Jedną z takich gier jest Dragon's Dogma. Część z dodatków do niej znajdzie się na płycie z podstawką.

"Decyzja, by umieścić niektóre (ale nie wszystkie planowane) DLC na płycie z grą została podjęta na początku prac nad nią, gdy byliśmy pewni, że jest to najlepszy sposób na dostarczenie (tych dodatków). Posiadacze Dragon's Dogmy będą mogli rozszerzyć swoje doświadczenie dodatkowymi zadaniami, broniami i przedmiotami w ciągu kilku miesięcy po premierze produkcji" - wyjaśnia Svensson.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje