Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Cały świat czeka na Wiedźmina 2

Zakończyły się podstawowe prace nad "Wiedźminem 2: Zabójcą królów", jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2011 roku.

Przewiduje się, że polska produkcja, inspirowana twórczością Andrzeja Sapkowskiego, okaże się wielkim sukcesem. Jej światowa premiera zaplanowana jest na 17 maja.

Reklama

"Wiedźmin 2", znany na całym świecie, jako "The Witcher 2" to najbardziej rozpoznawalna i wyczekiwana na świecie produkcja polskiego przemysłu rozrywkowego.

"To dzięki naszej pierwszej grze o Wiedźminie z 2007 roku ludzie na całym świecie poznali Andrzeja Sapkowskiego i zaczęli sięgać po jego powieści" - powiedział PAP Krzysztof Czarkowski z CD Projekt RED, przedstawiciel producenta gry "Wiedźmin 2".

Po przetarciu światowych szlaków przez "Wiedźmina", producenci zdecydowali się stworzyć kolejną część gry. Powstała produkcja dla "dużych dzieci", gdzie poza elfami, czarodziejkami i krasnoludami ze świata Sapkowskiego nie zabrakło elementów świata realnego.

Nad wyglądem postaci w "Wiedźminie 2" pracowało po kilkanaście godzin na dobę około 50 grafików. Fabułę przygotowali scenarzyści zajmujący się na co dzień produkcjami filmowymi i telewizyjnymi.

Obecnie prace nad "Wiedźminem 2: Zabójcą królów" przeszły z tzw. fazy alfa, kiedy tworzy się podstawy gry: "silnik", fabułę i postacie do tzw. fazy beta. Już wkrótce polscy producenci rozpoczną promocję gry na całym świecie.

Polska produkcja inspirowana światem powieści Andrzeja Sapkowskiego będzie kosztować ponad 30 mln zł, ale zyski, które ma przynieść, liczy się już teraz w dziesiątkach milionów dolarów. Przewiduje się, że "Wiedźmin 2" może zostać sprzedany w co najmniej 3 mln egzemplarzy na całym świecie. Szacunki biorą się stąd, że gra znalazła się wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów według amerykańskiego, internetowego serwisu informacyjnego IGN.

Wiedźmin 2 w akcji:

(PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama