Reklama

Botanicula: Zamieszanie wokół preorderów i Wiedźmin za darmo

Botanicula było jedną z gier, którymi GOG.com inicjowało swoją przemianę w sklep oferujący nie tylko antyki, ale i ciekawe gry indie.

Na początku kwietnia można było składać na nią zamówienia przedpremierowe za 8,99 dol., a premiera odbyła się wczoraj. Jednak kiedy grę odblokowano... w sieci pojawiła się kolejna edycja Humble Bundle. Z Botaniculą za "zapłać, ile uważasz".

W nowej edycji Humble Bundle można dostać Botaniculę, Samorost 2 i Machinarium za "zapłać, ile uważasz". Za 5 dol. do paczki gier i pełnych soundtracków dostaje się także klucze na Steam. I teoretycznie byłaby to świetna akcja, w której za grosze można dostać nowiuteńką grę od studia Amanita Design, gdyby nie niemiły fakt, że o planach jej przeprowadzenia nikt nie wiedział.

Reklama

Na przykład: oferujący od początku kwietnia preordery za 8,99 dol. serwis GOG.com, który do gry dodawał ledwie trzy utwory, kilka awatarów i tapety. Można się domyślać, że jego przedstawiciele zadowoleni nie byli, kiedy zobaczyli ofertę Humble Bundle - tak samo, jak wielu graczy, którzy dosyć ostro potraktowali studio Amanita Design na ich oficjalnym forum.

Jakub Dvorský z Amanity w rozmowie z serwisem Rock Paper Shotgun przyznał, że popełnili błąd i zapowiedział, że każdy, kto kupił Botaniculę przed premierą w serwisach GOG.com i Gamersgate otrzyma dodatkowo darmowe Machinarium, pełny soundtrack i książeczkę z concept-artami. Jeżeli więc zapłaciliście 8,99 dolarów w preorderze: i tak jesteście na lodzie, bo jedynym bonusem, którego nie dodano do Humble Bundle będzie dla was artbook.

Chyba, że zapłaciliście GOG.com, które postanowiło dodać do swojej oferty jeszcze jeden prezent, o czym przeczytać możemy w komunikacie serwisu: "(...) Ostatecznie, chcielibyśmy dać wam też coś, czego nie możecie dostać w Humble Bundle, żebyście nie czuli się potraktowani niesprawiedliwie. Dlatego też, dzięki naszym przyjaciołom z CDP RED, w poniedziałek na swoich półkach znajdziecie też rozszerzoną edycję pierwszego Wiedźmina".

Brawo GOG!

Sprzedaż Xboksa 360 spadła prawie o połowę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy