Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Blizzard o Star Wars: The Old Republic

World of Warcraft od kilku lat rządzi niepodzielnie na rynku MMO. Najpoważniejszym obecnie konkurentem, który może zagrozić królowi jest Star Wars: The Old Republic.

Jest to pierwsza sieciówka od BioWare'u, przez wielu uważanych za mistrzów w gatunku RPG. W jednym z wywiadów szefowie Blizzarda przyznają, że mają nadzieje na to, iż ich rywal odniesie sukces.

Reklama

Założyciele Blizzarda, Frank Pearce i Mike Morhaime, w rozmowie z serwisem MCV wyjaśnili, że mają nadzieję, iż Star War: The Old Republic będzie hitem. Według Pearce'a, tym, co zadecydowało o sukcesie World of Warcraft było stworzenie uniwersum wokół znanej marki, która jest "bliska i droga sercom graczy". A podobnymi zaletami dysponują "Gwiezdne Wojny".

"To jest gra, która ma szansę przyczynić się do wzrostu rynku MMO, jeśli zostanie dobrze zrobiona. Jest to bardzo ważne nie tylko dla EA, ale i całej branży" - stwierdził Pearce.

"Gwiezdne Wojny to z pewnością silna marka, a BioWare jest świetnym developerem. Rozmawialiśmy o tym między sobą i z naszego punktu widzenia mamy nadzieję, że zrobią wciągającą grę, ponieważ przyciągną nią do gatunku MMO wielu nowych graczy. Natomiast pomysły tych osób - bez względu na to czy lubią ten rodzaj gier czy też nie - będą determinowane przez to doświadczenie" - powiedział z kolei Morhaime.

Sama produkcja ma spore szanse na sukces. Niedawno Electronic Arts pochwaliło się bowiem, że do zamkniętej bety zgłosiło się 1,5 miliona osób, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Poniżej możecie zobaczyć trailer gry Star Wars: The Old Republic:

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | Star Wars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje