Reklama

Black Mirror III

Kręte niczym zamkowe schody przygody Darrena Michaelsa lada dzień doczekają się kontynuacji. Co tym razem czeka go w Black Mirror? Tajemnicze zamczysko Black Mirror zostało podpalone. Policja zaczyna węszyć.

Na miejsce przybywają inspektor Spooner oraz posterunkowy Zak, którzy podejrzewają przede wszystkim jedną osobę - naszego bohatera, Darrena Michaelsa, który w chwili przybycia służb na miejsce stoi niedaleko bramy z pochodnią w dłoni. Naturalną koleją rzeczy trafia na posterunek, gdzie zostaje poproszony o złożenie szczegółowych wyjaśnień. I pewnie by to zrobił, gdyby nie fakt, że sam niczego nie pamięta. Koniec końców trafia do za kratki, ale nie na długo, gdyż jakaś tajemnicza postać wpłaca za niego kaucję. Darren trafia na wolność i teraz musi rozwikłać zagadkę nie tylko podpalenia, lecz także serii zabójstw, o których dokonanie również jest podejrzany.

Reklama

W trzeciej części Black Mirror autorzy będą kontynuowali wątki rozpoczęte w drugiej części, ale także w jedynce. Darren odwiedzi w niej znane już miejsca, jak również zupełnie nowe. W sumie wszystkich lokacji będzie sześćdziesiąt dwie. Te z nich, w których byliśmy już poprzednio, zostały podrasowane graficznie, więc i w nich czekają na ciebie jakieś nowości.

Black Mirror III będzie w dalszym ciągu przygodówką typu point & click. Zabawa będzie polegała eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, rozwiązywaniu zagadek i rozmowach z postaciami niezależnymi. Niektóre z zadań będą wymagały od ciebie także zręczności - twórcy szykują kilka minigier. Celem tych wszystkich działań będzie oczywiście przypomnienie sobie, co lub kto tak naprawdę był przyczyną pożaru oraz serii morderstw. A może ich sprawcą był cierpiący na amnezję Darren? Trzeba to wyjaśnić!

Black Mirror to seria znana z charakterystycznego klimatu grozy, którego nie zabraknie również w trzeciej części. Lokacje, które odwiedzi Darren, będą miały właściwą dla horrorów atmosferę, a na głównego bohatera w wielu miejscach będzie czyhała śmierć. Na szczęście gra zostanie wyposażona w funkcję automatycznego zapisu, dzięki której będziesz mógł wrócić do chwili przed zgonem i spróbować jeszcze raz.

Głównym bohaterem Black Mirror III będzie Darren Michaels, lecz poza tym prawdopodobnie będziesz mógł wcielić się jeszcze w inną postać. Może będzie to ten tajemniczy osobnik, który na początku wyciąga Darrena zza kratek? Na razie nie wiadomo, twórcy postanowili, że będzie to niespodzianka.

Podobnie jak dwie pierwsze części, Black Mirror III wykonane zostanie w tzw. dwuipółwymiarze. To znaczy, iż wszystkie tła będą dwuwymiarowe, prerenderowane, a poruszające się po nich postacie już trójwymiarowe. Gra oparta jest na tym samym silniku, co dwójka, jednak na pewno doczeka się on pewnych usprawnień. No, ale i tak to nie grafika będzie tutaj najważniejsza...

Przede wszystkim liczyć się będzie zgrabna, wciągająca opowieść. Póki co znamy tylko jej początek, ale jeżeli dalsza część będzie równie intrygująca i do tego trzymająca w napięciu, to wróżę Black Mirror III sukces. Na razie gra walczy o popularność graczy w Niemczech, gdzie miała swoją premierę na początku lutego. Wersje anglo- i polskojęzyczna powinny ukazać się jeszcze w pierwszym kwartale, chociaż nie będziemy zaskoczeni, gdy zostaną przesunięte na początek drugiego. Tak czy owak, poczekać na nie warto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje