Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Battlefield 3 będzie skierowany do wszystkich

W Battlefieldzie 3 szykują się spore zmiany względem kultowej "dwójki". W tej ostatniej to gracze musieli dostosować się do zasad panujących w grze, natomiast w najnowszej produkcji DICE to my będziemy mogli wybrać sposób rozgrywki.

Jak twierdzą jej twórcy, chcą aby była kierowana do wszystkich. W FAQ poświęconym Battlefieldowi 3 na oficjalnym blogu serii Lars Gustavsson, główny projektant multiplayera, stwierdził, że w grze to gracze zdecydują o sposobie rozgrywki.

Reklama

"Myśleliśmy wiele o Battlefieldzie 2 i o tym, jak nowa gra będzie do niego nawiązywać. W trakcie prac nad dwójką w DICE panowało nastawienie, które można określić, jako: 'Graj w nasz sposób lub graj w coś innego'. Teraz staramy się świadomie odwrócić to przekonanie. Wraz z Battlefieldem 3 naszym celem jest zaoferowanie różnego rodzaju wrażeń i sprawienie, by gra była kierowana do wszystkich. Nie mówimy wam, w jaki sposób grać. To wy go wybieracie" - mówił Lars Gustavsson.

"Myślę, że pochodzi ona z dumy z unikalnych trybów rozgrywki, które stworzyliśmy, takich jak Conquest i Rush. Wciąż jesteśmy z nich dumni, ale w przypadku Battlefielda 3 mieliśmy szerszą dyskusję o naszej mentalności. Rozmawialiśmy o sile Battlefielda, co skończyło się wieloma interesującymi pytaniami. Czy drużynowa zabawa musi być oparta na zespołach, czy też może polegać na bardziej ogólnym pojęciu wspólnej rozgrywki? Czy jestem gorszym graczem, jeśli nie chcę grać w ekipie? Jeśli po prostu chcę pograć w Team Deathmatchu? Jeśli chcę grać tylko jako piechociarz? Dyskusja ta naprawdę otworzyła nam oczy i zmieniła sposób postrzegania nas samych i tego, co zdecydowaliśmy się zrobić w Battlefieldzie 3" - kontynuował Gustavsson, wyjaśniając źródła filozofii panującej w DICE.

Oznacza to po prostu, że na graczy czekać będzie więcej możliwości w trakcie rozgrywki.

"Częścią naszej filozofii jest różnorodność trybów i lokacji - od otwartych pól bitew, które ludzie pokochali w Battlefieldzie 2, po miejskie mapy z większym naciskiem na rozgrywkę" - tłumaczył Gustavsson.

Dowiedz się także, czy Call of Duty: Modern Warfare 3 będzie płynniejsza od nowego Battlefielda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL