Baldur's Gate: Gra dostępna (na razie) w wersji PC

Dzisiaj wieczorem swoją premierę ma edycja rozszerzona Baldur's Gate. Gra miała ukazać się na wszystkich platformach docelowych, niestety w ostatniej chwili zdecydowano, że pojawi się tylko na pecetach. Dlaczego?

Trent Oster, dyrektor kreatywny Baldur's Gate: Edycji Rozszerzonej, przypomniał za pośrednictwem Twittera, że gra ukaże się na PC zgodnie z planem. Będzie można ją więc pobierać już od godziny 21:00 czasu polskiego.

Niestety posiadacze iPadów i tabletów z Androidem muszą uzbroić się w cierpliwość. W ostatniej chwili developerzy wykryli błędy, które zmusiły studio Beamdog do wycofania poprzedniej wersji i wysłania firmie Apple kolejnej.

Biorąc pod uwagę średni czas certyfikacji w AppStore, Oster przewiduje, że gra powinna ukazać się na iOS w przyszłym tygodniu. Opóźniono również wersję na Androida - twórcy produkcji obiecują jednak, że w Google Play pojawi się ona jeszcze przed świętami.

Reklama

A co z edycją na Maki? Ta może zadebiutować jeszcze później niż wersja na iPada. Developerzy pracują też nad systemem, który pozwalałby przenosić zapisane stany gry pomiędzy platformami - dzięki temu przerwaną na pececie rozgrywkę będzie można kontynuować np. na urządzeniach Apple'a.

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy