Reklama

Assassin's Creed III: Chcesz grać na PC? Kup pada

Eh, a już wydawało się, że Ubisoft złagodził swoje postępowanie wobec posiadaczy PC. Okazuje się jednak, że nic z tego.

W jednym z wywiadów przedstawiciele firmy zdradzili, że nie zamierzają męczyć się z przystosowywaniem Assassin's Creeda III do klawiatury i myszy. Chcesz komfortowo pograć na komputerze? Skorzystaj z pada...

Co by nie mówić o Ubisofcie i jego podejściu do PC, dotychczasowe części Assassin's Creeda posiadały wygodne sterowanie na komputerach i można było swobodnie grać za pomocą tandemu klawiatura i mysz. Okazuje się jednak, że taki stan rzeczy może być już pieśnią przeszłości.

Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny Assassin's Creeda III, w wywiadzie dla GameSpy przyznał, że sterowanie nie zostanie przystosowane do PC-towych kontrolerów.

Reklama

"Zdecydowanie wspieramy PC, kochamy go, ale myślę, że komputer powinien zostać wyposażony w pada. Nie sądzę, żebyśmy inwestowali za bardzo w dostosowanie sterowania za pomocą klawiatury i myszy. Myślę, że jeśli chcesz grać na PC w Assassin's Creeda, posiadasz pada" - stwierdził Hutchinson.

Bardzo ostre słowa i szczerze mówiąc chyba nieprzemyślane. Nie sądzimy, żeby przeniesienie sterowania na klawiaturę i mysz wymagało aż tak wiele pracy. A nawet jeśli - nie powinno się o takich rzeczach mówić przed premierą, jeśli chce się zachować dobrą opinię wśród graczy. Ci zareagowali natychmiastowo, wystosowując petycję, w której domagają się od Ubisoftu porządnego sterowania na PC i nie traktowania właścicieli komputerów, jako "obywateli drugiej kategorii". Znajdziecie ją tutaj: http://petitionbureau.org/AC3PC

Z kolei GameSpy postanowił "przycisnąć" jeszcze jednego z PR-owców Ubisoftu w sprawie daty premiery Assassin's Creeda III na PC (dotychczasowe części cyklu na "blaszaki" ukazywały się z opóźnieniem). Z pewnością siebie przedstawiciel firmy zapewniał, że gra ukaże się w terminie, czyli 30 października. Choć nie do końca wierzyłbym zapewnieniom Ubisoftu - na ostatnim trailerze gry wersji PC widnieje informacja, że jej termin debiutu zostanie ujawniony wkrótce.

Assassin's Creed III: Tego w grze nie znajdziecie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje