Reklama

Angry Birds - będzie film i nowa gra

Wściekłe ptaki podbiły serca posiadaczy smartfonów, później zaszalały na konsolach, a teraz będą miały okazję zaprezentować się w kinach.

Pomysł na Angry Birds był banalny. Strzelanie wściekłymi kurakami do broniących się wszelkimi środkami świń - cóż można wymyślić prostszego? To jednak nie przeszkodziło w osiągnięciu wielkiego sukcesu. Wręcz przeciwnie, to chyba właśnie prostota Angry Birds okazała się do niego kluczem. Do tej pory w grę zagrało już na różnych platformach ponad 50 milionów osób. Co dalej?

Rovio, twórcy Angry Birds, podpisali kontrakt z wytwórnią 20th Century Fox, w ramach którego powstanie film animowany na motywach gry. Będzie zatytułowany Rio i stworzą go autorzy "Epoki lodowcowej". Czy potrzeba jeszcze jakiejś rekomendacji? Chyba nie. Rio zadebiutuje na ekranach kin w marcu.

Reklama

Produkcję będzie promowała specjalna edycja gry pod tytułem Angry Birds Rio, która ukaże się już 15 marca, w usługach Android Market, iTunes oraz Nokia Ovi. Odnajdziemy w niej nową szatę wizualną oraz 45 nowych poziomów (po premierze w sieci zaczną się pojawiać nowe, dostępne do pobrania).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy