Reklama

Ambitny mod do Skyrima zablokowany

Middle-Earth Roleplaying Project to jeden z ambitniejszych projektów fanów - modyfikacja do Skyrima przenosząca graczy do świata Śródziemia wykreowanego przez Tolkiena.

Choć prace nad modem trwają od kilku lat, Warner Bros., właściciele praw do "Władcy Pierścieni", zablokowali dalszą produkcje. Twórcy modyfikacji jednak się nie poddają.

Middle-Earth Roleplaying Project to modyfikacja, która początkowo tworzona była z myślą o Oblivionie. W tym roku autorzy projektu przenieśli go na silnik Skyrima.

Mod miał przenieść graczy do Śródziemia i odtworzyć wydarzenia z książek i filmów - otrzymalibyśmy więc RPG-a opowiadającego o podróży Froda i Drużyny Pierścienia do Mordoru. Gra jest co prawda na razie na wczesnym etapie prac, ale jej twórcom udało się zrobić mapę świata, dziewięciokrotnie większą niż w podstawowym Skyrimie.

Reklama

Niestety Middle-Earth Roleplaying Project może nie ujrzeć światła dziennego. W ubiegłym tygodniu z twórcami moda skontaktował się prawnik Warner Bros., który nakazał wstrzymanie prac nad projektem, jako że łamie on prawa licencyjne.

Początkowo jednak wydawało się, że moderzy dojdą do porozumienia z firmą, która chciała rozważyć "różne sposoby" zmiany gry, by rozwiązać problemy z licencją. W odpowiedzi developerzy zaproponowali usunięcie z modyfikacji głównego zadania związanego z Pierścieniem oraz wykasowanie wszystkich wydarzeń z książek, pozostawiając kilku bohaterów w roli NPC-ów zlecających questy.

Niestety Warner Bros. nie przystało na propozycję i kazało w trybie natychmiastowym wstrzymać prace nad modem. Nie zgodzono się również na uczynienie gry projektem prywatnym, dystrybuowanym tylko wśród jego twórców.

Moderzy jednak się nie poddają i skontaktowali się z prawnikiem z organizacji Organisation for Transformative Works. Pojawiła się również petycja mająca na celu poparcie twórców Middle-Earth Roleplaying Project, która została już podpisana przez ponad 3 tysiące graczy. Poniżej zobaczycie trailer wczesnej wersji moda:


Call of Juarez: Gunslinger - Wracamy na Dziki Zachód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje