Reklama

Alan Wake: Przybliżona data premiery wersji PC

Na oficjalnym forum Alana Wake'a studio Remedy umieściło FAQ dotyczące PC-towej wersji gry. Wynika z niego, że ukaże się ona jeszcze w przyszłym miesiącu, poznaliśmy też wymagania sprzętowe.

Najważniejszą informacją jest przybliżona data premiery - Alan Wake pojawi się na PC jeszcze w lutym. Produkcja dostępna będzie tylko na Steamie i na razie jej twórcy nie planują wydania wersji na Maki, a cena nie jest jeszcze znana. Oczywiście pojawi się wsparcie dla narzędzi Steamworks, a gracze do pobrania będą mieć 7,5 GB. Dostępna będzie też polska wersja językowa (napisy).

Alan Wake na PC tworzony jest przez mały zespół w studiu Remedy, który wspiera fińska firma Nitro Games. Port powstaje od nowa i nie ma nic wspólnego z wersją komputerową, którą anulowano w 2010 roku. Dlatego też jest spora szansa, że grę uruchomimy także na Windowsie XP, choć nie jest to jeszcze do końca przesądzone. Poprzednia edycja PC wymagała do działania DirectX 10, co oznaczało, że można byłoby ja odpalić tylko na Viście i 7.

Reklama

Developerzy potwierdzili również, że w wersji PC znajdziemy od razu dwa wydane dotąd dodatki DLC - The Signal i The Writer (wcześniej twórcy gry nie byli pewni, czy czasem nie wydadzą ich osobno). Niestety nie pojawi się jej demo.

Grać będzie można zarówno na klawiaturze i myszce, jak i na padzie od Xboksa 360. Alan Wake na PC będzie miał różne opcje dostosowywania grafiki, ciekawostką będzie też możliwość wyłączenia interfejsu użytkownika, co jeszcze bardziej wpłynie a tzw. immersję i spotęguje klimat. Plusem będzie również wsparcie dla stereoskopowego 3D w postaci 3D Vision od Nvidii. Nie planowane jest jednak wydanie narzędzi dla moderów. Z kolei system zapisywania stanów z rozgrywki będzie oparty - podobnie jak na konsoli - na checkpointach.

Ujawniono też minimalne wymagania sprzętowe gry:

- System operacyjny: Windows Vista lub 7 (możliwe wsparcie dla XP)

- Procesor: dwurdzeniowy Intel Core 2 Duo taktowany zegarem 2 GHz lub Athlon X2 taktowany zegarem 2,8 GHz

- RAM: 2 GB

- HDD: 8 GB

- Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 10 i z 512 MB pamięci na pokładzie (ATI Radeon 3660, 4450, 5550, 6450 lub lepsza albo NVIDIA GeForce 8600 GT, 9500 GT, GT120, GT430, GT520 lub lepsza)

- Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c

- Sterowanie: mysz i klawiatura, pad od Xboksa 360 również jest wspierany

Zabezpieczenia DRM nie przeszkadzają graczom?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje