Reklama

Aion, MMO dla fanów PvP i latania

Za tytułem tym stoi dobrze znana fanom gier sieciowych firma NC Soft, która po Guild Wars i Lineage postanowiła stworzyć coś zupełnie nowego. I trzeba przyznać, że pomysły mają bardzo interesujące.

Po pierwsze w grze będą trzy frakcje, choć gracze będą się mogli wcielić tylko w dwie z nich ? trzecią kierować będzie komputer, mniej więcej po równo walczący z obiema frakcjami, a przy okazji utrzymujący równowagę. Po drugie każda postać będzie mogła latać - oczywiście od pewnego poziomu, ale za to niemal wszędzie, i to na własnych skrzydłach. Po trzecie, Aion tworzona jest na silniku pierwszego Crysisa, dzięki czemu świetnie wygląda, mając przy tym bardzo sensowne wymagania sprzętowe. Po czwarte gracze będą mieli bardzo duże możliwości edycji wyglądu postaci - za samą twarz odpowiada jakieś trzydzieści suwaków, za resztę ciała piętnaście. Po piąte, ujawniono już klasy (zwiadowca, wojownik, mag i kapłan), z których każda będzie miała dwie specjalizacje. Po szóste przy pomocy systemu stygmatów będzie można wykorzystywać zdolności innych klas, a nawet tworzyć całe ich zestawy. Po siódme bardzo duży nacisk położono na fabułę, która ma być równie ważna co w tytułach nastawionych przede wszystkim na PvE (nie będzie to więc w żadnym wypadku gra w rodzaju Lineage II, z jednym wielkim grindem). Po ósme Aion to bardzo szczególny świat, znajdujący się po wewnętrznej stronie kuli, a właściwie dwóch półkul, które połączone są tytułową Wieżą Wieczności (Tower of Eternity). Pomiędzy nimi znajduje się zaś Otchłań, miejsce ciągłej walki o dominację, stawiania własnych zamków i zdobywania warowni innych - bo PvPvE (do walki będzie się bowiem włączała także wspomniana już trzecia frakcja) będzie tutaj bardzo rozbudowane - to było po dziewiąte.

Reklama

A co po dziesiąte? W zasadzie została już chyba tylko data premiery. Ta jednak ujawniona nie została - ograniczono się jedynie do podania informacji, że najpewniej w przyszłym roku. Cóż, trochę długo, ale wszystko wskazuje na to, że czekać jest na co, tym bardziej, że większość innych wielkich MMORPG-ów albo już się pojawiło (Conan), albo pojawi się za chwilę (Warhammer).

Wszystko o targach Games Convention 2008 na stronie gc2008.interia.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje