Adidas pozwał THQ na ponad 10 milionów dolarów

Przedstawiciele popularnej firmy, produkującej sprzęt sportowy, uważają, że THQ nie wywiązało się z podpisanej umowy. Nawet nie podejrzewacie, o co im chodzi.

Otóż - według Adidasa - THQ miało wyprodukować i wydać program treningowy, zatytułowany MiCoach. Miał on być dostępny na konsolach, ale do dziś nie zobaczyliśmy go w sklepach. THQ grożą w związku z tym konsekwencje finansowe. Adidas żąda 10,6 miliona dolarów, czyli ponad 30 milionów złotych.

THQ umowę z Adidasem podpisało w grudniu 2010 roku. Na jej mocy miała powstać gra pod roboczym tytułem MiCoach 24/7. Jej premiera miała się odbyć w styczniu, ale ostatecznie do niej nie doszło.

Jakie są tego powody? THQ prawdopodobnie nie podołało terminowi. Podobno pracownicy firmy skontaktowali się z Adidasem i przekazali informację: "panowie, nie zdążymy na czas". Do umówionej premiery pewnie by doszło, gdyby nie zwolnienia, które wręczono m.in. osobom odpowiedzialnym właśnie za MiCoach.

Reklama

Adidas nie wykazał ochoty na negocjacje i wytoczyło THQ sprawę. Wszelkie dokumenty zostały złożone w sądzie w hrabstwie Multnomah. Znany producent sprzętu sportowego (i nie tylko) oskarża THQ nie tylko o to, że nie dotrzymało umowy, ale również o to, że nie pozwoliło na przekazanie materiałów związanych z grą innemu deweloperowi, który mógłby skończyć prace nad nią.

Jak sprawa się zakończy, dowiemy się pewnie w ciągu najbliższych tygodni. A nad nieszczęsnym losem MiCoach specjalnie nie ubolewamy, w końcu o grze nawet niewiele do tej pory powiedziano.

Wiedźmin 2 wyprzedany w Wielkiej Brytanii

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Adidas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy