Reklama

3D Realms zamknięte!

"To nie marketingowe posunięcie, to prawda" - napisał o rzekomym zamknięciu 3D Realms wembaster firmy.

Prawa do Duke Nukem Forever pozostaną w rękach dotychczasowego wydawcy, Take-Two.

Firma 3D Realms została rozwiązana. Początkowo były to jedynie niepotwierdzone doniesienia z anonimowych źródeł, których nie chcieli komentować przedstawiciele Take-Two. Wszystko wyjaśniło się jednak, gdy webmaster 3D Realms napisał te słowa na forum firmy: "To nie jest marketingowe posunięcie, to prawda. Nie mam w tym momencie nic do dodania".

Przed zamknięciem studio pracowało nad legendarnym już Duke Nukem Forever. Przedstawiciele Take-Two potwierdzili, że prawa wydawnicze do tego tytułu pozostały w ich rękach. "Możemy potwierdzić, że nasze relacje z 3D Realms w kwestii Duke Nukem Forever dotyczyły jedynie umowy dystrybucyjnej. Nie zawierała ona żadnych zapisów na temat dofinansowywania projektu" - powiedział Alan Lewis, wiceprezes ds. komunikacji w Take-Two.

Reklama

Najbardziej pozytywną informacją jest jednak to, że Deep Silver i Apogee Software nie ucierpiały na zamknięciu 3D Realms. Duet pracuje obecnie nad Duke Nukem Trilogy na konsole przenośne. Gra ma zadebiutować na DS-ie i PSP we wrześniu tego roku.

3D Realms zostało założone w 1987 roku przez Scotta Millera i George'a Broussarda. Studio zasłynęło z serii Duke Nukem. Jej najnowszej odsłony, wspominanego już Duke Nukem Forever, fani nie mogli doczekać się od 12 lat. Ostatnie wieści o nowej odsłonie przygód Księcia ujrzały światło dzienne w styczniu tego roku. Wówczas Broussard zdradził, że pokazał grę firmie Take-Two.

Dowiedz się więcej na temat: firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje