1979: The Game - gra o irańskiej rewolucji islamskiej

Navid Khonasari to gość odpowiedzialny za świetne przerywniki filmowe w Grand Theft Auto III. M.in. spod jego ręki wyszły także filmiki w Alanie Wake'u oraz w Maxie Paynie.

Od jakiegoś czasu jednak artysta prowadzi własne studio - Ink Stories. Firma pracuje obecnie nad dwoma projektami - Motor City oraz ujawnionym w jednym z wywiadów 1979: The Game. Ta ostatnia produkcja jest o tyle ciekawa, ponieważ opowiadać będzie o... irańskiej rewolucji.

W rozmowie ze stacją Russia Today Khonosari zdradził, że jego studio pracuje nad 1979: The Game - grą opartą o wydarzenia, które miały miejsce w trakcie irańskiej rewolucji islamskiej w 1979 roku.

Produkcja opowiadać będzie głównie o jednym z epizodów tej rewolucji, przejęciu przez studentów amerykańskiej ambasady (w której trzymano zakładników przez.... 444 dni) , choć pojawią się również wątki poboczne, a akcję obserwować będziemy z kilku różnych perspektyw.

Reklama

Jak mówi Khonosari: "Przede wszystkim rozważamy wprowadzenie od ośmiu do dziesięciu postaci. Na początku rozpoczniesz rozgrywkę jako Irańczyk - ale będącym urodzonym w Stanach tłumaczem amerykańskiego Departamentu Stanu - którego najważniejszym celem jest uwolnienie amerykańskich zakładników. Przyglądam się 'prawdom', które funkcjonują we współczesnej historii, dlatego chcę się na przykład przyjrzeć początkowej sympatii, jaką USA darzyło Saddama Husseina".

Przedstawienie tematu takiego, jak Irańska Rewolucja, w grze jest ryzykownym pomysłem. Khonosari zdaje sobie jednak sprawę z ewentualnych kontrowersji. Ba, to właśnie ich wywołanie jest celem przyświecającym mu w pracach nad produkcją.

"Jednym z głównych naszych celów jest rozpoczęcie pewnego rodzaju dialogu społecznego wśród ludzi, którzy zagrają w tą grę - nie tylko na Zachodzie, ale na całym świecie. Nic nie jest tylko czarne i białe, kiedy zrozumiesz zarówno stronę ofiar, jak i agresorów. Tu nie chodzi o złych gości ścigających tych dobrych, ani o dobrych ścigających tych złych; ani o to, czy są oni Irańczykami, Amerykanami, demokratami, czy chcą po prostu zarobić na boku przez przemyt alkoholu; czy też chcą upewnić się, że wszyscy staną się wyznawcami Islamu" - dodaje Navid Khonasari.

Niestety, nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego (w sensie: mechaniki rozgrywki) o samej grze, choć jej tematyka wydaje się interesująca. Cały wywiad z Khonosarim znajdziecie poniżej.

CDA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy