Reklama

Wii U umożliwi podłączenie dwóch kontrolerów?

Na targach E3 Nintendo twierdziło, iż Wii U będzie mogła obsługiwać tylko jeden tabletopodobny kontroler jednocześnie, zaś pozostali gracze będą mogli korzystać z Wii Remote'ów lub 3DS-a.

Wygląda jednak, że firma zmieniła zdanie. Tak przynajmniej wynika z nowych plotek, które pojawiły się w sieci.

Serwis Develop, powołując się na anonimowego producenta gier, twierdzi, iż Nintendo zamierza umożliwić podłączenie dwóch tabletopodobnych kontrolerów do jednego Wii U.

Według informatora, wskazują na to modyfikacje, jakie pojawiły się w kodzie narzędzi developerskich konsoli. Dodał jednak, że mało prawdopodobnym jest pojawienie się wsparcia dla czterech urządzeń. Ponadto zmieniona może być ponoć także ilość pamięci RAM i szybkość procesora Wii U.

Reklama

"Nintendo wie teraz, że potrzebują wsparcia dla dwóch tabletów. Na E3 tego nie zdradzili, ale zdają sobie sprawę, jak ważna jest techniczna możliwość podłączenia dwóch ekranów. Nawet, jeśli wpłynie to na liczbę klatek na sekundę" - twierdzi anonimowy informator.

"Jako developera i gracza nie obchodzi mnie to. Ma to po prostu działać. Twórcy będą projektować odpowiednie gry wykorzystujące tabletopodobne kontrolery. Jeśli robisz produkcję będąca quizem, nie przejmujesz się liczbą klatek na sekundę" - dodaje nieznane źródło.

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy