Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wii U: System operacyjny oparty na Androidzie?

Choć Wii U zostało zapowiedziane na ubiegłorocznych targach E3, o konsoli wciąż wiadomo stosunkowo niewiele.

W sieci pojawiła się garść nowych plotek o tym urządzeniu, w tym jedna według której Epic Games pracuje nad... nową częścią serii Metroid Prime.

Reklama

Francuski serwis Nintendo Town zebrał kilka krążących po sieci plotek związanych z Wii U. Niestety tylko w jednym przypadku portal podał źródło tych doniesień, które wydają się bardzo naciągane.

Pierwsza plotka mówi o tym, jakoby na Wii U miała pojawić się kolejna część znanej serii Metroid Prime. Najciekawsze jest jednak to, że rzekomo gra ma być oparta na silniku Unreal Engine 3, a za jej powstanie miałoby być odpowiedzialne... samo Epic Games!

Studio ponoć opracowało już technologiczne demo produkcji we współpracy z należącym do Nintendo Retro Studios. Szalone? Na pewno takie się wydaje, zwłaszcza, że twórcy Gears of War do tej pory byli niechętni platformom "Big N" z powodu ich niewystarczającej mocy. Ale nieraz byliśmy już zaskakiwani, choć szansa na to, że te doniesienia okażą się prawdziwe jest bardzo mała.

Według drugiej niepotwierdzonej informacji, Wii U miałoby działać pod kontrolą systemu Android. Ponownie plotka ta wydaje się bardzo naciągana - Nintendo zazwyczaj korzysta bowiem z własnych rozwiązań przy projektowaniu konsol.

Ma też własne sposoby na dystrybucję cyfrową, a wprowadzenie otwartej platformy na zamkniętą konsolę wydaje się po prostu mijać z celem istnienia usług pokroju eShopu, czy WiiWare.

Ostatnie doniesienia są chyba najbardziej wiarygodne: serwis Adweek twierdzi, że Wii U będzie w większym stopniu niż poprzednia stacjonarna konsola Nintendo koncentrować się na multimediach.

Ponoć już na premierę konsoli pojawić ma się usługa "wideo na życzenie", a obecnie prowadzone są negocjacje z odpowiednimi partnerami. Jak myślicie - w tych doniesieniach istnieje choć ziarno prawdy?

Steam w wersji na Linuks wkrótce?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje