Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wii U: Konfiguracja nowej konsoli Nintendo?

Jak dotąd Nintendo nie ujawniło dokładnej specyfikacji Wii U, choć według zapewnień, jakie pojawiły się w sieci, konsola ma być około 50% szybsza od X360 i PS3.

W internecie pojawiły się nowe, niepotwierdzone informacje, według których sprzęt będzie posiadał procesor bardzo podobny do tego z Xboksa 360.

Reklama

Serwis Wii U Daily, powołując się na anonimowego japońskiego developera, który pracuje obecnie nad przeniesieniem gry z PS3 na Wii U, ujawnił specyfikację sprzętową nowej stacjonarnej konsoli Nintendo. Jak wynika ze słów informatora, urządzenie będzie posiadało:

- czterordzeniowy procesor typu PowerPC taktowany zegarem 3 GHz i wykonany w technologii 45nm. Układ jest podobny do tego, który znalazł się w X360;

- 768 MB pamięci DRAM, która jest połączona z procesorem. Będzie ona rozdzielana pomiędzy CPU, a kartę graficzną;

- nieznany układ graficzny od ATI, wykonany w technologii 40nm.

Informator twierdzi także, że Nintendo testuje dwie wersje konsoli - jedną z 768 MB pamięci DRAM, a drugą z 1 GB. Kości są wykonane ponoć przez IBM, a połączenie ich z procesorem skutkuje większą przepustowością.

Cytowany przez Wii U Daily developer twierdzi, że powyższa specyfikacja została im zaprezentowana w marcu tego roku, nie wiadomo więc na razie, czy będzie to ostateczna konfiguracja konsoli.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje