Reklama

Twórcy Gears of War zainteresowani konsolą Wii U

Wii U będzie dużo mocniejszą platformą niż Wii, dlatego tworzeniem gier na ten sprzęt zainteresowany jest producent Gears of War.

Wii U to nowa stacjonarna konsola Nintendo, która ma się pojawić w przyszłym roku. Swoje wsparcie dla niej już teraz potwierdziło kilku dużych wydawców, między innymi Ubisoft i THQ. Dzięki temu zobaczymy między innymi Assassin's Creed, czy Darksiders 2 na tej konsoli. Wcześniej stacjonarne konsole Nintendo skupiały się na grach przede wszystkim od samego Nintendo. Wii U ma to zmienić. Do grupy zewnętrznych producentów chce dołączyć także Epic Games - znane z takich gier jak Gears of War i serii Unreal.

Reklama

"Jeszcze nie przedstawiliśmy oficjalnie swojego stanowiska. W przypadku, kiedy naprawdę kochaliśmy Wii, nie było możliwe aby tworzyć gry działające na Xboksie 360, PS3 i Wii. Idąc jednak dalej, pracujemy z tymi ludźmi i jesteśmy bardzo zainteresowani Wii U" - zdradza Mike Capps z Epic Games.

"Najlepszym sposobem aby wesprzeć daną platformę jest zrobienie gry na nią, a my jeszcze nic nie zrobiliśmy w przypadku Wii U. Na przykład oficjalnie nie wsparliśmy systemu Android, ale zrobiliśmy już demo, które na nim działa. Oficjalnie wspieramy na przykład iPhone'a ponieważ zrobiliśmy na niego grę" - wyjaśnia Mike Capps.

"Bardzo ważne dla mnie jest jako producenta który sprzedaje silnik, żebym sam mógł stworzyć grę na konkretny system, dlatego mamy bardzo wyraźne poparcie jeśli chodzi o PS3, Xboksa 360, PC i iPhone'a, ale nie w przypadku Androida i Wii U" - twierdzi.

Mimo tego są pewnie spore szanse, że zobaczymy w przyszłości gry od Epic Games na nowej konsoli Nintendo.

"Podczas pokazu Wii U na targach E3 wiele gier na tym sprzęcie działało właśnie w oparciu o Unreal Engine. To powinno dać Wam do zrozumienia w którym miejscu się właśnie znajdujemy. Można użyć naszego silnika do gier na tę platformę w związku z tym to naturalne dopasowanie technologii" - podkreśla Mike Capps.

Kwestią czasu jest zatem, aby zobaczyć nowego Unreala na Wii U? Ciekawe jak ta gra sprawdziłaby się na wspomnianym sprzęcie, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie nowego kontrolera z dotykowym ekranem.

Więcej na temat planów Epic Games można znaleźć tutaj

Dowiedz się więcej na temat: zainteresowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje