Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Super Mario Galaxy 2

Mario chyba w ogóle się nie starzeje. Po kilkunastu latach wciąż zaskakuje nas nowymi pomysłami. Ostatnio - w Super Mario Galaxy. Już niebawem - w Super Mario Galaxy 2.

Kiedy wydawało się, że już nikt nie odmieni skostniałego gatunku platformówek i nie wymyśli niczego nowego, Nintendo zachwyciło nas Super Mario Galaxy. Być może u nas gra nie zdobyła wielkiej popularności, ale to tylko dlatego, że wydano ją wyłącznie na Wii. Natomiast za granicą - tam, gdzie ta konsola święci triumfy (w Polsce niestety wciąż jest niszowa) - nowa produkcja z Mario trafiła na topowe miejsca list przebojów. Jeśli masz Wii, to dla ciebie pozycja obowiązkowa. Obok "dwójki" prawdopodobnie też nie będzie można przejść obojętnie.

Reklama

W Super Mario Galaxy 2 ponownie zostaniemy wysłani w kosmos. Rozgrywka pozostanie w znacznej mierze niezmieniona. Wciąż będziesz: biegał, skakał, zbierał monety i power-upy, a także rozprawiał się z różnymi, przedziwnymi stworami (skacząc im po głowach, a jakże). Pełno będzie również zagadek i zadań logicznych do rozwiązania.

Nowością jest pojawienie się Yoshiego, pociesznego, zielonego dinozaura, doskonale znanego z poprzednich gier o Mario. Jakie będzie jego zadanie? Przede wszystkim pomoże głównemu bohaterowi w przemieszczaniu się (Mario będzie podróżował na jego grzbiecie), jak również w rozwiązywaniu niektórych zadań.

Podczas zabawy odwiedzisz liczne - mniejsze i większe - planety (choć może powinniśmy napisać "planetoidy"). Podobnie jak w "jedynce", ogromnym plusem będzie ich różnorodność. Na jednej zobaczysz porośnięte kwiatami łąki, na innej ośnieżone szczyty, a na jeszcze innej odwiedzisz podwodny świat. Pomiędzy kolejnymi ciałami niebieskimi będziesz się przemieszczał, korzystając ze specjalnych gwiazd.

Na każdej z planet czeka cię tyle zabawy, ile tylko jesteś w stanie znieść. Super Mario Galaxy 2 to nadal niesamowicie efektowna gra. Zjeżdżalnie, świdry, trampoliny... te i mnóstwo innych obiektów to dla Mario codzienność. Czasem będziesz mógł mieć problemy z nadążeniem za tym, co będzie się działo na ekranie.

Nad Super Mario Galaxy 2 pracuje Shigeru Miyamoto, jeden ze współtwórców całego cyklu przygód słynnego hydraulika. Obiecuje on, że kontynuacja będzie jeszcze bardziej wymagająca niż pierwowzór. Zapowiedział również, że w grze pojawi się tryb kooperacji, dzięki któremu będziesz mógł bawić się wspólnie z kolegą (czyżby obok Mario stanął wówczas Luigi?).

Jeśli idzie o grafikę, trudno spodziewać się rewolucji. W końcu to gra na konsolę o mocno ograniczonych możliwościach technologicznych. Ale na pewno wciąż będziemy mieli do czynienia z produkcją niezwykle efektowną, kolorową i - ogólnie rzecz biorąc - przyjemną dla oka.

W chwili, kiedy piszemy te słowa, albo trwają prace wykończeniowe nad Super Mario Galaxy 2, albo gra znajduje się już w tłoczni. Tak czy inaczej, premiera już za miesiąc, w drugiej połowie maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje