Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nintendo Wii U bez napędów DVD i Blu-ray

Japoński koncern zdecydował, że ze względu na sporą popularność stacjonarnych odtwarzaczy DVD jak i Blu-ray, nowa konsola Nintendo nie będzie odczytywać wymienionych formatów płyt.

Po raz kolejny więc Nintendo postawi na własny nośnik danych, który według obecnych spekulacji ma mieć pojemność zbliżoną do DVD. Obecnie wiadomo, że taka ilość miejsca może nie wystarczyć (dobrym przykład jest na przykład L.A. Noire wydane na Xboksa 360 na 3 płytach DVD), ale oprócz gier na płytach, będą one sprzedawane na Nintendo Wii U za pomocą cyfrowej dystrybucji poprzez sklep internetowy. Dlaczego jednak koncern nie zdecydował się na wsparcie DVD i Blu-ray?

Reklama

"Wii U nie będzie odczytywać płyt DVD i Blu-ray" - przekazuje Satoru Iwata z Nintendo. "Powodem tego jest to, że czuje iż obecnie wystarczająca ilość osób ma oddzielne urządzenia do odtwarzania wymienionych formatów płyt. Przy okazji zrodziłoby to dodatkowe i nieuzasadnione koszty produkcji samego Wii U ze względu na wykupienie patentów tych technologii" - podkreśla.

Być może w przyszłości okaże się, że ruch Nintendo przyniesie pożądane rezultaty. Już teraz wielu analityków twierdzi, że Wii U będzie dość drogą konsolą ze względu na kontroler w formie tabletu. W związku z tym wdrożenie do systemu także odtwarzacza Blu-ray z pewnością wywindowałoby cenę konsoli do bardzo wysokiego poziomu.

A dodać trzeba, że pod tym względem Wii U będzie konkurować z PS3 i Xboksem 360, które zapewne w momencie premiery w przyszłym roku konsoli Nintendo, będą dużo tańsze od niej.

Z drugiej strony jednak, brak DVD, czy Blu-ray może odbić się niekorzystnie na Nintendo jeśli będzie chciało promować swoją konsolę jako urządzenie przeznaczone do domowej rozgrywki dla całej rodziny. Będą więc musieli na przykład zastąpić wymienione formaty chociażby opcją VOD na platformie internetowej.

Oby zatem po raz kolejny Nintendo nie przejechało się na własnym nośniku danych, który chociażby w przypadku N64 bardzo ograniczał samą konsolę.

Dowiedz się, czy konsumenci poczekają z zakupem konsoli do premiery Nintendo Wii U

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje