Nintendo odnotowuje rekordowe zyski

Japoński producent konsoli i przeznaczonych na nie do gier podał swoje wyniki finansowe za ostatnie dziewięć miesięcy. Firma stojąca za platformami DS i Wii ma gigantyczne powody do radości.

W okresie od początku kwietnia do końca grudnia 2006 roku koncern sprzedał o 72,8% więcej swoich produktów niż w tym samym okresie poprzedniego sezonu. Łączna wartość dochodów firmy wzrosła o bagatela 102,5%. Gwałtowny wzrost zysków firma odnotowała za sprawą światowej premiery konsoli stacjonarnej Wii oraz dobrych wyników sprzedaży mobilnego DS. Aż 19 gier opracowanych przez Nintendo sprzedało się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy - 13 z tych tytułów trafiło na DS, a po 3 na Wii i GBA. Największym przebojem była nowa edycja platformówki "New Super Mario Bros." na DS, której sprzedaż przekroczyła na całym świecie 8,64 milionów egzemplarzy.

Ponadto firma sprzedała przez dziewięć miesięcy 18,88 milionów konsoli DS na całym świecie, 7,53 milionów w Japonii, 5,06 w obu Amerykach i 6,29 milionów w pozostałych częściach globu. Łącznie na świecie sprzedano już 35,61 milionów sztuk platform DS.

Ilość użytkowników Wii do końca grudnia 2006 roku wynosiła już 3,19 milionów egzemplarzy. Blisko 1,4 miliona, a więc około 44% wszystkich urządzeń, zostało podłączonych do sieci internet do 24 stycznia. Od premiery pobrano też około 1,5 miliona kopii gier do uruchomienia z pomocą opcji wirtualnej konsoli.

Nintendo wciąż zakłada, że do końca marca zdoła sprzedać 6 milionów konsol Wii na całym świecie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyniki finansowe | firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy