Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Zabawa w boginię wojny w Enyo

Reklama

Zabijanie wrogów z pomocą otoczenia.

Enyo to najnowszy projekt developerów z niezależnego studia TinyTouchTales, przygotowywany z myślą o urządzeniach mobilnych. Gra miała ukazać się dopiero za kilka dni, ale nieoczekiwanie zadebiutowała tuż przed weekendem.

Produkcja jest przedstawicielem tak zwanego gatunku roguelike. Wcielamy się w tytułową grecką boginię gwałtu, przemocy oraz wojny, w mitologii uznawanej za córkę Aresa lub Zeusa i Hery. Wyposażona w tarczę oraz ostry hak rozprawia się z kolejnymi przeciwnikami.

Ciekawie opracowano mechanizm walki – wrogów nie pozbywamy się bezpośrednio, a korzystając z elementów otoczenia. Przykładowo oponenta możemy zepchnąć na kolce lub wrzucić do lawy. Należy przy tym ostrożnie planować kolejne ruchy, bo po uderzeniu niemilca, ten przesuwa się o określoną liczbę pól na planszy. Poszczególne etapy są generowane proceduralnie.

Enyo opiera się na modelu F2P, co oznacza, że grać można za darmo. Twórcy zarabiają na reklamach, które można wyłączyć uiszczając jednorazową opłatę, odblokowującą też tryb dziennych wyzwań. Produkcję pobrać można bezpłatnie z poziomu cyfrowych sklepów AppStore i Google Play. Na deser – jeden ze zwiastunów tytułu.

Enyo - pobierz grę z App Store

Enyo - pobierz grę z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje