Reklama

Wyjęty z Game Boya Jack B. Nimble

2272082 2272082

Niezależna retro-produkcja od designera Far Cry 4.

Jeden z wielu powodów, dla których trudno nie lubić branży growej to fakt, że ludzie są jej częścią z prawdziwej pasji i miłości do gier – do bawienia się w nich, ale też tworzenia kolejnych. Doskonałym przykładem jest Sean Noonan, który pracuje w Ubisoft Montreal jako level designer.

To człowiek, który stworzył w życiu ogromne przestrzenie do takich gier jak Watch_Dogs czy zbliżającego się wielkimi krokami Far Cry 4. Jest to jego praca, wykonuje ją na co dzień, od poniedziałku do piątku. W sobotę i niedzielę siada przy komputerze w podobnym celu, jednak już na własną rękę, hobbystycznie. Tworzy indie-gierki. Pierwszą, jaką wyda na platformach mobilnych, jest Jack B. Nimble.

Reklama

Jack B. Nimble to endless runner o znajomej warstwie wizualnej. Gra ma w zamierzeniu wyglądać jak produkcja z szarego Game Boya, więc wykorzystuje na przykład tylko cztery kolory – odcienie zieleni, które wyświetlała właśnie ta monochromatyczna konsolka. Oczywiście jest tam trochę przekłamań (jak zdecydowanie bardziej szczegółowe tła, których generowanie nie byłoby możliwe na starym sprzęcie), ale tak poza tym – jest bardzo retro. To platformówka, którą Noonan stworzył w 10 dni podczas akcji Game Boy Jam.

Gra kosztuje kilka złotych i wydana została na iOS i Windowsie 8.1 (również tabletach).

Jack B. Nimble - pobierz grę z App Store

Jack B. Nimble - pobierz grę z Windows Phone Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy