Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

WCG: Platformy mobilne zastąpią gry na PC?

Reklama

World Cyber Games to największe na świecie rozgrywki e-sportowe, koncentrujące się przede wszystkim na grach PC.

Niestety wygląda na to, że wkrótce planowane są poważne zmiany, którym nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Jak wynika z listu prezesa organizacji WCG, jej działacze zamierzają zrezygnować z gier PC i skoncentrować się tylko... na platformach mobilnych!

Serwis Cadred wszedł w posiadanie listu (datowanego na 26 marca) skierowanego do partnerów biznesowych przez Brada Lee, prezesa World Cyber Games. Szef organizacji wyjaśnia w nim, że wciągu kilku ostatnich lat urządzenia mobilne zyskały na coraz większej popularności, a sprzedaż smartfonów i tabletów przewyższyła PC.

Lee podkreśla, że choć WCG od dawna było związane z rynkiem PC, to zdaje sobie sprawę, że firmy, które w porę nie przystosowały się do nowej sytuacji na rynku, przestały istnieć. Dlatego organizacja podjęła trudną decyzję - w tej chwili trwają rozmowy ze sponsorami i wydawcami dotyczącymi stworzenia rozgrywek w oparciu o produkcje mobilne.

Niestety w liście znalazła się informacja, że World Cyber Games zrezygnowało tym samym z rozgrywek typowo PC-towych - a już na pewno z finałów krajowych - zaś oficjalnie wspieranymi przez organizację grami mają być tytuły mobilne (choć jasno nie jest napisane, czy wyłącznie).

Na razie nie wiadomo, na ile wspomniany list jest wiarygodny, choć australijski oddział WCG w rozmowie z portalem GameArena potwierdził jego autentyczność. Jeśli przedstawione zmiany zostałyby wprowadzone, szykowałaby się spora rewolucja w e-sporcie, którą niekoniecznie wszyscy gracze muszą przyjąć z otwartymi rękoma.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje