Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Uwaga na Angry Birds Transformers przed premierą!

Reklama

W plikach dystrybuowanych przez oszustów czai się trojan.

Premiera Angry Birds Transformers przed nami, ale niektórzy najwyraźniej nie mogą już doczekać się gry i próbują pobierać jej pirackie wersje. Problem w tym, że nie są to żadne nielegalne kopie nowej produkcji Rovio, a niebezpieczna aplikacja zawierająca wirusa.

Nazywa się on „Elite Trojan” i wyrządza straszne, nieodwracalne szkody. Usuwa on dane z karty SD, blokuje aplikacje służące do rozmów – WhatsApp, Facebook, Hangout i aplikację do SMS-ów – a także wysyła SMS-y do wszystkich kontaktów ze skrzynki co pięć sekund. Wysyłana wiadomość brzmi „Elite cię zhackowało. Bądź posłuszny albo zostań zhackowany”.

Podczas aktywacji „gry”, ta prosi o dodatkowe uprawnienia, aby „upewnić się, że instalacja Angry Birds Transformers przebiegnie prawidłowo”. Tak naprawdę dajemy w ten sposób pozwolenie trojanowi na dostanie się do karty SD, którą ten następnie formatuje.

Pamiętajcie, że dotyczy to tylko nielegalnych wersji Angry Birds Transformers. Pobierajcie grę – kiedy już się ukaże – z Google Play Store, a będziecie bezpieczni. Przynajmniej w tym przypadku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama