Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Typoman zmierza na urządzenia mobilne

Reklama

Zabawa słowami w mrocznym świecie.

Niezależne studio Brainseed Factory zapowiedziało swój kolejny projekt. Jest nim Typoman – nietypowa produkcja, w której mechanika rozgrywki może w pewien sposób budzić skojarzenia z klasycznymi Scrabblami.

Akcja tytułu osadzona jest w mrocznym świecie, który wyróżnia się faktem, że został zbudowany z liter i słów. Ze znaków tych stworzone są nie tylko elementy otoczenia, ale także istoty zamieszkujące to niezwykłe uniwersum. I tak na przykład główny protagonista, w którego wcielą się gracze, składa się z liter układających się w słowo HERO. Czyli bohater.

To właśnie słowa są kluczem do rozwiązywania zaprojektowanych przez twórców zagadek. A konkretnie: układanie konkretnych wyrazów z porozrzucanych liter. Przykład? Proszę bardzo – w jednej z łamigłówek należy połączyć ze sobą litery O i N, dzięki czemu ułożą się w słowo ON. Aktywuje ono z kolei znajdujący się w pobliżu wyraz PLATFORM, co włączy windę, za pomocą której bohater może dostać się w niedostępne w inny sposób miejsce.

Brzmi więc bardzo interesująco. Niestety na Typomana przyjdzie nam poczekać, jako że konkretna data premiery nie jest jeszcze znana. Tytuł trafić ma na PC i konsole, ale także na platformy mobilne działające pod kontrolą iOS oraz Androida.

Na deser – jeden ze zwiastunów produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama