Reklama

Twórcy Pokemon GO są gotowi stworzyć inne tego typu gry

Na przykład osadzone w uniwersum „Gry o Tron”.

Sukces Pokemon GO – darmowej gry na urządzenia mobilne, w której kolekcjonujemy tytułowe stworki w prawdziwym świecie – zaskoczył wszystkich. Nie tylko graczy i recenzentów, ale przede wszystkim także samych twórców. Ci zaś nie wykluczają, że w przyszłości stworzą inne podobne projekty.

Archit Bhargava, który w studiu Niantic odpowiada za marketing, w rozmowie z serwisem GameSpot stwierdził, że jego zespół próbuje stworzyć nowy gatunek gier, rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Z jego słów wynika, że developerzy mają już kilka pomysłów.

Reklama

- Nikt nie zrobił tego w taki sposób, jak my. Chodzi o skłonienie ludzi do ruchu, eksploracji otaczającego ich świata. Mogłaby na przykład powstać planszówka w prawdziwym świecie, w której gracze przejmowaliby lokacje, tak jak w Risku – wyjaśnia.

- Moim osobistym marzeniem jest produkcja na podstawie „Gry o Tron”, w której Westeros jest przeniesione na prawdziwą Ziemię, a gracz dołącza do Starków lub innych rodów – tłumaczy dalej Bhargava.

Oczywiście żadne konkretne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, ale nie ulega wątpliwości, że Niantic ma ambitne plany. Warto przypomnieć, że Pokemon GO nie jest pierwszą produkcją studia opartą na technologii rzeczywistości rozszerzonej – wcześniej ekipa stworzyła Ingress, które było bazą dla tytułu z kieszonkowymi stworkami.

Pokemon GO - pobierz z App Store

Pokemon GO - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy