Reklama

Twórca Ultimy wkrótce zapowie nową grę mobilną?

Richard Garriott to człowiek - legenda, deweloper znany pod pseudonimem Lord British. Twórca jednej z najsłynniejszych serii gier RPG w historii - cyklu Ultima - najwyraźniej pracuje nad zupełnie nowym projektem, który już za trzy dni powinien zadebiutować na Kickstarterze.

Póki co niewiele wiadomo o najnowszej produkcji Garriotta - na oficjalnym profilu twórcy na Twitterze pojawił się jedynie szkic, przedstawiający krąg głazów, przypominający z grubsza sakralne miejsce Celtów, z menhirami otaczającymi centralny punkt, być może ognisko? Sam Lord British nic jeszcze naturalnie nie zdradził, ale specjaliści z serwisu RPG Codex "dokopali się" do grafiki, przechowywanej na tym samym serwerze, na którym znajduje się nowo założona strona Garriotta, gdzie znajdziemy zegar, odliczający dni i godziny do oficjalnej zapowiedzi gry.

Reklama

Wspomniana grafika to wystylizowany napis, najprawdopodobniej tytuł produkcji - Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues oraz logo Kickstartera. Warto przypomnieć, że Avatar to postać, w którą wcielają się gracze w grach z serii Ultima. Wygląda więc na to, że Lord British planuje stworzyć dzieło, co najmniej słynną serią. Z całą pewnością nie będzie to nowa odsłona cyklu - pamiętajmy, że Garriott sprzedał prawa do tej znanej marki firmie Electronic Arts, a następnie poległ w sądzie, próbując odzyskać choćby ich część...

W każdym razie możemy się spodziewać, iż nowa gra Anglika wychowanego w Teksasie trafi na pecety oraz smartfony i tablety - producent wielokrotnie podkreślał, iż jest zachwycony potencjałem, jaki oferują urządzenia przenośne. Nowe studio Garriotta - Portalarium, koncentruje się na tworzeniu produkcji społecznościowych, nie jest jednak wcale pewne, że projekt na Kickstarterze odniesie sukces lub że deweloper w międzyczasie nie zmieni planów. Niecały rok temu Garriott zapowiedział przecież mobilną grę RPG, zatytułowaną New Brittania, którą nazwał "duchowym spadkobiercą Ultimy". Wkrótce potem projekt zniknął z pola widzenia. Być może Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues jest reanimacją dawnego pomysłu? Przekonamy się w piątek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy