Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Tomasz jest teraz sam na Androidzie

Reklama

Wszyscy możemy poznać czarującą historię... prostokątów.

Thomas Was Alone to indie-platformówka z elementami logicznymi stworzona przez Mike'a Bithella. Pierwotnie wydano ją jako "flaszówkę", grywalną w przeglądarce internetowej, ale okazała się być na tyle dobra, że postanowiono przenieść ją na Windowsa i OS X, następnie na PS3 i Vitę, a w maju tego roku – na iOS. Teraz natomiast gra ujrzała światło dzienne na Google Play i mogą w nią zagrać użytkownicy urządzeń z systemem Android.

O czym jest Thomas Was Alone? Przede wszystkim nie jest to zwykła logiczna platformówka, jakich wiele na platformach mobilnych. Gra, w skrócie mówiąc, opowiada o emocjach. Zawiera 10 grywalnych postaci, każda z nich ma swoją osobowość i umiejętności, a także... kolor i rozmiar, bo wizualnie Thomas Was Alone to gra o prostokątach.

W produkcji zawarto 100 poziomów, przez które przeklikać się musi gracz, a po drodze towarzyszyć mu będzie niemal przez cały czas urzekająca narracja. Te sto poziomów wystarcza zaledwie na około 4 godziny.

Warto zapoznać się z Thomas Was Alone jako że jest to jedna z najbardziej popularnych gier indie ostatnich lat, a jednocześnie dość kontrowersyjna – albo się ją kocha, albo nie znosi. Kosztuje około 13 złotych (15 zł na iOS).

Thomas Was Alone - pobierz z App Store

Thomas Was Alone - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje