Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

To oficjalne - gry F2P na Google Play nie będą nazywane darmowymi...

2271865 2271865

Reklama

...chyba, że faktycznie nie będą zawierały żadnych płatności.

To prawdziwy przełom, który prawdopodobnie oznaczać będzie mniejsze zarobki dla wielu twórców gier. A konkretnie: tych, którzy produkują tytuły w zbrodniczej wersji modelu free-to-play, praktycznie uniemożliwiającą rozgrywkę bez użycia mikrotransakcji.

Google zapowiedziało, że dostosuje się do nowych przepisów Unii Europejskiej i uniemożliwi nazywanie gier z IAP w Google Play Store darmowymi. Oznacza to tylko tyle i aż tyle – mimo że w teorii to zmiana kosmetyczna, bo dotyczy tylko nazewnictwa, we wspomnianych wyżej grach tego typu zabiegi generują niejednokrotnie ogromne zarobki.

W skład zmian, które wejdą w życie we wrześniu, wejdą: oddzielenie gier f2p od gier darmowych, nowe działania przeciwko kierowaniu gier f2p do dzieci oraz zabezpieczenia przeciwko ewentualnym próbom naruszenia czy ominięcia prawa Unii Europejskiej.

Ciekawe tylko, jak teraz określane będą gry free-to-play. Jeżeli macie jakieś fajne pomysły, podzielcie się nimi w komentarzach. Oby nie było to po prostu "free to play", bo to żadna zmiana. Aha – Apple nie zapowiedziało na razie podobnych rewolucji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje