Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

The Whispered World trafi na urządzenia mobilne

Reklama

Premiera w przyszłym tygodniu.

Niemieckie studio Daedalic Entertainment zamierza przenieść swoją kolejną – po Deponii – produkcję na platformy mobilne. Tym razem padło na The Whispered World – przygodówkę, która ukazała się na PC w 2009 roku.

W grze użytkownicy wcielają się w Sadwicka – chłopca pochodzącego z rodziny zajmującej się karierą cyrkową, który na scenie pełni rolę klauna. Na co dzień wraz ze swoimi najbliższymi bohater wędrował po świecie, biorąc udział w przedstawieniach mających na celu rozśmieszanie ludzi.

Wszystko zmienia się pewnej nocy, kiedy to Sadwicka nawiedza koszmar, w którym widzi wizję końca świata. Tyle tylko, że ze snu wynika, że do katastrofy doprowadzi nie kto inny, jak sam chłopiec. Młodzieniec postanawia więc nie doprowadzić do tych tragicznych wydarzeń i rusza w podróż z nadzieją zmiany nieuchronnego losu. Towarzyszy mu w niej zielony robal Spot.

W wersji mobilnej sterowanie zostanie oczywiście dostosowane do ekranów dotykowych. To zaś oznacza, że sterować postacią będzie można korzystając z gestów wykonywanych palcami na wyświetlaczu.

The Whispered World ukazać ma się już niedługo, bo 25 listopada. Tego dnia gra trafi na iPada, na którym kosztować ma 9,99 euro. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo czy pojawi się kiedykolwiek na tabletach z Androidem. Poniżej znajdziecie zwiastun mobilnej wersji przygodówki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje