Reklama

Szykuje się powrót przeboju z lat 80.?

Założymy się, że większość z was już nie pamięta tej gry. Ale za to ci, którzy ją kojarzą, powinni być zachwyceni. Wygląda na to, że trwają przygotowania nad jej nową wersją.

Koncern Warner Bros. opublikował grafikę, która wygląda na zwiastun nową wersję Spy vs. Spy, serii gier, której pierwsza, 8-bitowa odsłona ukazała się w 1984 roku na Atari, Commodore 64 i Apple II. Z kolei ostatnia część została wydana w 2005 roku, na PlayStation 2.

Przedstawiona przez Warner Bros. grafika jest dość jednoznaczna. Przedstawia charakterystyczną dla Spy vs. Spy sylwetkę oraz napis: "jeśli nie udało ci się za pierwszym razem... szpieguj, szpieguj dalej". Czy w takim przypadku można mieć jakiekolwiek wątpliwości?

Cokolwiek za grę zamierza zapowiedzieć Warner Bros., wiemy, że pracuje nad nią studio Robots & Pencils. Powstaje ona na licencji, której udzieliła firma First Star Software. Prawdopodobnie jej przeznaczeniem są iPhone'y i iPady. Wszystkie dotychczasowe produkcje tego zespołu to gry na urządzenia Apple'a.

Reklama

Spy vs. Spy to gra opracowana na bazie serii komiksów, publikowanej na łamach Mad Magazine od 1961 roku. Pomysłodawcą rysowanych historii był Kubańczyk Antonio Prohias, zaś wymyślone przez niego postacie, szpiedzy Biały i Czarny (w niektórych krajach zwani szpiegami X i Y), były symbolami zimnej wojny.

W samej grze wcielaliśmy się w tytułowego szpiega i likwidowaliśmy "kolegów po fachu", by ostatecznie dotrzeć do wyjścia z planszy przed upływem określonego czasu. Po drodze zbieraliśmy także różne przedmioty, ale gdy sami zostaliśmy unieszkodliwieni, traciliśmy je i musieliśmy przeczekać pewien czas w bezruchu.

Fragment rozgrywki z gry Spy Vs Spy 2 na Commodore 64:

Uruchom aplikacje z Androida na PC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy