Reklama

Sukces SimCity BuildIt

Mobilna odsłona znanej serii poświęconej budowaniu miast cieszy się ogromną popularnością.

Przedstawiciele firmy Electronic Arts pochwalili się wynikami osiąganymi przez wydaną w grudniu ubiegłego roku na platformach mobilnych grą SimCity BuildIt. W podstawowych założeniach produkcja nie różni się zbytnio od poprzednich części cyklu znanych z PC – głównym zadaniem graczy nadal jest zbudowanie wirtualnego miasta i sprawne nim zarządzanie. Tytuł oparto na modelu F2P, co oznacza, że zabawa jest darmowa, chociaż z mikropłatnościami.

Z udostępnionych przez koncern danych wynika, że w ciągu trzech tygodni od premiery grę pobrano aż 15,5 miliona razy, co oznacza, że co minutę 500 osób decydowało się zostać nowym burmistrzem metropolii.

Reklama

To nie wszystko – poniżej znajdziecie pozostałe interesujące statystyki związane z produkcją:

każdego dnia przybywało 725 tysięcy nowych burmistrzów, co godzinę pojawiało się z kolei 30 tysięcy kolejnychgra znalazła się w piątce najchętniej pobieranych gier w ponad stu krajachgracze spędzili na zabawie w sumie 8300 lat. Dla porównania – pierwsze znane miasto powstało 6 tysięcy lat temuużytkownicy rozegrali 648502532 indywidualnych sesjiponad 183 miliardy Simów przemieściło się do tej pory pomiędzy poszczególnymi metropoliami. Ziemię zamieszkuje z kolei „tylko” 7,13 miliardów ludzigracze postawili 29 milionów elektrowni wiatrowych i 15 milionów stacji zasilających opartych na węglu i ropienajszczęśliwszym narodem Simów są na razie Tajwańczycyużytkownicy zarobili do tej pory w sumie 19952234204841 simoleonów, podczas gdy amerykański dług publiczny wynosi 18102950606084 dolarów.

SimCity BuildIt dostępne jest zarówno na iOS, jak i na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Android. Grę można pobrać bezpłatnie z poziomów cyfrowych sklepów AppStore, a także Google Play.

SimCity BuildIt - pobierz z App Store

SimCity BuildIt - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje