Reklama

Stwórz własną grę z aplikacją Gamelooper

Bardzo ciekawe narzędzie.

Część z was na pewno kiedyś marzyła o tym, by zrobić własną grę. Oczywiście nie każdy dysponuje odpowiednimi umiejętnościami programistycznymi. Firma GameLooper udostępniła jednak narzędzie, dzięki któremu wcale nie muszą być one potrzebne.

Program GameLooper (tak, to nie pomyłka) pozwala użytkownikom na stworzenie produkcji. Twórcy aplikacji podkreślają, że opiera się ona na prostych mechanizmach – wystarczy przeciągnąć wybrane elementy (modele graficzne, zasady rozgrywki itd.) na główny ekran.

Można też przygotowywać własne animacje. Nie zabrakło również opcji, która pozwala na zapisywanie plików związanych z projektem w „chmurze”, a także przesyłania ich pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

Reklama

Co nie mniej ważne, Gamelooper dostępne jest nie tylko na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android, ale także na komputerach osobistych. Ponadto program jest darmowy i można z niego korzystać bezpłatnie.

Poniżej możecie znaleźć opublikowany przez firmę GameLooper filmik pokazujący działanie programu. Na potrzeby materiału w kilka minut stworzono grę będącą klonem popularnego swego czasu Flappy Birda.

Na iOS GameLooper znajduje się w fazie beta – aby pobrać program, musicie wypełnić formularz dostępny pod TYM adresem. Wersję na Androida ściągnięcie bezpłatnie z poziomu cyfrowego sklepu Google Play.

Gamelooper - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje