Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Strategiczne Commander: The Great War na iPadach

Reklama

Gra przeprowadzi szturm na tablety Apple jeszcze w tym miesiącu.

Commander: The Great War nie jest zupełnie nową produkcją. To strategia, która w 2011 roku ukazała się na PC. Oparta jest o siatkę sześciokątów, po której poruszają się jednostki. Osadzona została w realiach I wojny światowej i skupia się na rekonstrukcji tegoż konfliktu – na głównej mapie, która obejmuje Europę, Amerykę Północną, Afrykę oraz Azję, poprowadzić możemy nasze wojska w bitwach spomiędzy inwazji na Belgię (5 sierpnia 1914) do 11 listopada 1918.

W Commander: The Great War dostepne są również scenariusze poboczne, które koncentrują się na konkretnych bitwach. W grze zawarte zostało osiemnaście rodzajów jednostek poruszających się po ziemi, lądzie i morzu – między innymi kawaleria, atyleria, piechota, czołgi, okręty bojowe i łodzie podwodne, samoloty, bombowce i sterowce. Dużymi oddziałami pokierują generałowie o określonych zdolnościach i doświadczeniu.

W bitwach istotne są takie aspekty jak morale i wyszkolenie wojsk, teren czy sprzęt. Mamy też możliwość inwestowania w rozwój technologii. Co ciekawe, w wersji na iPada będziemy mogli zmierzyć się z właścicielami wersji PC, co daje szczególne nadzieje na rzetelny port. Gra ukaże się 25 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje