Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Strategia ekonomiczna inna niż wszystkie trafi na iOS?

Reklama

Dlaczego we wszystkich grach ekonomicznych trzeba dbać o prawidłowy rozwój wirtualnego świata, zamiast go zniszczyć? Cóż, jak się okazuje, nie we wszystkich.

Jeśli uważacie, że świat nie jest rządzony tak powinien, wkrótce będziecie mogli to zmienić: wystarczy tylko zagrać w Neocolonialism, nową grę ekonomiczną tworzoną przez Setha Altera, który właśnie rozpoczął na Kickstarterze zbiórkę funduszy. Autor pragnie, aby jego produkcja trafiła na systemy operacyjne Windows, OSX, Ubuntu oraz iOS.

Nie jest to jednak produkcja, w której należy dbać o właściwe funkcjonowanie świata. Wręcz przeciwnie, chodzi w niej o to, by doprowadzić go do ruiny, poprzez pęd ku nienasyconemu kapitalizmowi. Tutaj możemy zachowywać się tak jak rasowy polityk, a więc kupować głosy, które pozwolą nam dostać się do parlamentu, wykorzystywać klasę robotniczą, manipulować Międzynarodowym Funduszem Monetarnym, przenosić krajowe aktywa na prywatne konto w szwajcarskim banku itp. Słowem może być zabawnie.

Na razie tytuł jest w fazie alpha. Wersję pecetową można pobrać ze strony Subaltern Games.

Autor początkowo stworzył Neocolonialism do rozgrywki multiplayerowej, ale równie dobrze można bawić się samemu, wówczas rolę przeciwników przejmie AI.

Więcej informacji o grze uzyskacie na tej stronie. Możecie tam również wesprzeć finansowo jej autora.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje