Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Stańcie się strażnikami światła w Oscura: Second Shadow

Reklama

Wystarczy, że lubicie mrok, skakanie po platformach i proste zagadki logiczne.

Jeżeli świadomi jesteście istnienia gry o nazwie Limbo, stylizacja graficzna Oscura: Second Shadow nie będzie dla was zaskoczeniem. Przyciemnione tła, czarne jak smoła elementy otoczenia i bohater – tak, to ta sama koncepcja, choć gameplay różni się nieco od tego, co do zaoferowania ma wspomniana produkcja studia Playdead. No, jest też trochę bardziej kolorowo, choć wcale nie wesoło.

Niewesołe jest nie tylko tło graficzne, ale i fabularne. Ukradziono cenny kamień, który tytułowy Oscura, strażnik światła, musi go odzyskać. A skoro o świetle mowa – jedynym źródłem tegoż jest dłoń naszego głównego bohatera. Cała reszta świata spowita jest w mroku, możecie więc domyślać się, że niepokój i niebezpieczeństwo są w grze na porządku dziennym... czy raczej nocnym.

Gra opiera się na bieganiu i skakaniu po różnego rodzaju platformach, a także płynnie wplecionych w levele zagadkach logicznych, które również rozwiązywać będziemy biegając i skacząc. Na swojej drodze spotkamy wiele przerażających bestii – niektóre możecie zobaczyć dzięki opublikowanemu przez twórców trailerowi. Oscura: Second Shadow to sequel pierwszej Oscury, który już od dawna dostępny jest w niskiej cenie na AppStore oraz Google Play. Nowa odsłona ma się ukazać już w ten czwartek.

Oscura - pobierz grę z App Store

Oscura - pobierz grę z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje