Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sproggiwood zadebiutowało na urządzeniach mobilnych

Reklama

Roguelike inspirowany fińską mitologią.

Sproggiwood to stworzona przez niezależne studio Freehold Games produkcja z gatunku roguelike, która w październiku ubiegłego roku została wydana na PC. Teraz odpowiedzialni za nią developerzy przenieśli ją na platformy mobilne.

Gra osadzona jest w inspirowanym mocno fińską mitologią uniwersum zwanym Sprog. Gracz wciela się w śmiałka, który zostaje wezwany przez Sproggiego, strażnika krainy i władcy owiec. Zadaniem bohatera jest przywrócenie pokoju w zagrożonym świecie.

Zabawa sprowadza się – podobnie jak w innych tytułach tego typu – do eksploracji generowanych proceduralnie podziemi. A te wypełnione są różnego rodzaju potworami czyhającymi na życie herosa prowadzonego przez użytkownika. Nie obejdzie się też bez licznych zgonów – bohater zginie wiele razy, ale warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych gier roguelike, nie trzeba zaczynać rozgrywki od początku, jako że można po prostu powtórzyć dany poziom.

Do wyboru jest przy tym sześć klas postaci, a każda z nich dysponuje unikalnym dla siebie ekwipunkiem, na który składają się uzbrojenie oraz pancerze. Co ciekawe, w przerwach między ubijaniem kolejnych przeciwników, można wybudować… własne miasto. Miejscówkę można wypełnić rozmaitymi potworami.

Sproggiwood dostępne jest w cyfrowych sklepach AppStore oraz Google Play. Produkcja kosztuje w nich odpowiednio 9,99 euro oraz XXX zł. Na deser – jeden z najnowszych zwiastunów mobilnej wersji gry.

Sproggiwood - pobierz z App Store

Sproggiwood - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje