Reklama

Sonic Dash: Na Androidzie pobiegniesz najszybszym jeżem świata

Skoro w grach z gatunku endless runner biegniemy przed siebie, legendarny, niebieski jeż jako protagonista pasuje do nich wprost idealnie. Niemal pół roku po iOS-owej premierze Sonic Dash nareszcie trafia do Google Play.

Sonic Dash to druga gra mobilna z Soniciem w roli głównej wydana przez Segę. Do tej pory użytkownicy Androida niebieskim jeżem mogli co najwyżej poskakać w przypominającej Icy Tower produkcji Sonic Jump. Tym razem do dyspozycji dostaliśmy grę z gatunku endless runner, w której, podobnie jak w Temple Run, zajmujemy się nabieraniem prędkości i omijaniem przeszkód.

Reklama

Najszybszy jeż na świecie jest najbardziej naturalnym protagonistą do tego typu produkcji - w końcu bieganie bez końca to to, co Sonic robi najlepiej. Co jednak ciekawe, rozgrywka w Sonic Dash niewiele różni się od ostatnich odsłon jeża na dużych konsolach. Tutaj też biegamy, zbieramy monety, turlamy się niszcząc wrogów, skaczemy i atakujemy z powietrza.

Jest też o wiele bardziej rozbudowana, niż w typowych grach tego gatunku - poza ilością bonusów, powerupów i akcji, które możemy wykonywać, , świetnie dopracowano też projekt poziomów. Co kilka tysięcy przebytych metrów trafiamy na bossa, a jeśli go pokonamy (walka z każdym wygląda zupełnie inaczej), rozpoczynamy bieg po nowej planszy - różniącej się nie tylko wizualnie, ale też zawierającej osobny zestaw stawianych na drodze przeszkadzajek.

Sonic Dash jest tak dobry, jak dobre mogą być darmowe gry z gatunku endless runner, a przy okazji dość świeży - jeśli kiedykolwiek wciągnęliście się w Temple Run czy inną produkcję tego typu, warto spróbować. Tym bardziej, że od teraz Sonic Dash dostępne jest również w Google Play.

Sonic Dash - pobierz z App Store

Sonic Dash - pobierz z Google Play

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy