Reklama

RuneScape: Jedno z najpopularniejszych MMO trafi na tablety

Najpopularniejsze przeglądarkowe darmowe MMO wkrótce będzie miało szanse dotrzeć do nowych graczy. Firma Jagex zapowiedziała, że zamierza wydać swoją sieciówkę RuneScape na tabletach.

W rozmowie z serwisem IGN Mark Gerhard, prezes Jagex oraz David Solari, marketingowiec firmy, ujawnili, że jeszcze w tym roku – a konkretnie w czwartym kwartale – RuneScape trafi na tablety. Gerhard dodaje przy tym, że smartfony niestety nie są odpowiednią platformą dla sieciówki.

"Tablet jest bardziej podobny do laptopa, więc przeniesienie na niego gry będzie bardziej naturalne" - tłumaczy Gerhard.

Reklama

Solari uważa ponadto, że to będzie „najambitniejsza produkcja” dostępna na tej platformie. I to właśnie najbardziej „ekscytuje” developerów. Na tym jednak plany Jagexu się nie kończą. Gerhard rozważa wydanie RuneScape także w wersji na telewizory Smart TV, a więc takie korzystające aktywnie z sieci.

Na razie nie brane są pod uwagę konsole – a to dlatego, że developerzy chcą umożliwić wspólną zabawę posiadaczom różnych platform, co na konsolach jest obecnie niemożliwe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje