Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

RollerCoaster Tycoon 3 trafiło na urządzenia mobilne

Reklama

Gra oparta jest na płatnym modelu biznesowym.

Developerzy ze studia Frontier Developments sprawili swoim fanom nie lada niespodziankę. W minionym tygodniu wypuścili bowiem mobilną wersję wydanego pierwotnie w 2004 roku na komputerach osobistych RollerCoaster Tycoon 3.

Był to dosyć niespodziewany ruch, szczególnie, że w ubiegłym roku światło dzienne na smartfonach i tabletach ujrzała czwarta część cyklu, która na dodatek nie została zbyt dobrze przyjęta przez graczy. Problemem okazał się zastosowany system biznesowy – twórcy zdecydowali się bowiem na oparcie gry o model F2P, który obwarowany był licznymi, uprzykrzającymi rozgrywkę mikropłatnościami.

Autorzy najwyraźniej wyciągnęli wnioski z tamtej lekcji. Główne mechanizmy zabawy nie uległy oczywiście zmianie – nadal zadaniem graczy jest wybudowanie parku rozrywki, a następnie zarządzanie nim w celu osiągnięcia jak najwyższych przychodów. „Trójka” bazuje jednak na płatnym modelu – wystarczy zapłacić raz, by uzyskać dostęp do wszystkich funkcji i opcji. Na użytkowników nie czekają żadne ukryte mikropłatności.

RollerCoaster Tycoon 3 w wersji mobilnej można nabyć w cyfrowym sklepie AppStore, gdzie tytuł kosztuje 4,99 euro. Na chwilę obecną nie wiadomo czy gra pojawi się kiedykolwiek na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Android.

RollerCoaster Tycoon 3 - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje