Reklama

Rewelacyjne Pivvot bezpłatne przez cały tydzień

Abstrakcyjna zręcznościówka Pivvot została ogłoszona przez Apple grą tygodnia, a co za tym idzie - przez najbliższe 7 dni tytuł ten pobrać można za darmo.

Po sukcesie takich gier jak Super Hexagon sterylna, wektorowa grafika nikogo już nie zadziwi, ale Pivvot to na szczęście coś więcej, niż sklejka powyginanych trójkątów i prostokątów. Za pomocą dwóch ekranowych przycisków sterujemy kółkiem przyczepionym czymś na rodzaj łańcucha do liniowej trasy. Przesuwając się w lewo lub prawo po okręgu o niezmiennym promieniu, naszym zadaniem jest szukać słabych punktów w pojawiających się przeszkodach.

Reklama

Po uruchomieniu warto poczekać kilka minut, zanim gra rozkręci się i stanie odpowiednio wymagająca. Potrafi wtedy dać naprawdę dużo zabawy - napierające figury mają coraz ciekawsze kształty, których omijanie zmusza nas częściowo do gimnastykowania palców, ale przede wszystkim  błyskawicznego rozpoznawania struktur, obmyślania i przypominania sobie uprzednio obranych strategii.

Pivvot podzielono na dwa podstawowe tryby: w "Voyage" poziom trudności zwiększany jest wraz z pokonywaniem kolejnych plansz, które uczą nas nowych figur i męczą mieszankami dotychczas poznanych; w "Endless" sterowane kółko porusza się coraz szybciej, a naszym zadaniem jest przeżyć jak najdłużej. Po ukończeniu każdego z trybów odblokowywane są też ich cięższe, o wiele bardziej wymagające odpowiedniki, a jeśli jakimś cudem, po kilku godzinach ślizgania kciuków po ekranie uda nam się zaliczyć i je - otrzymamy dostęp do ostatecznego, masochistycznego trybu "Berserk".

Gra dostępna będzie bezpłatnie do najbliższego czwartku - dotychczas kosztowała prawie 3 euro. Wielu za Pivvot płaciło pełną cenę i nie żalowało, więc to całkiem dobra okazja.

Pivvot - pobierz grę z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy