Reklama

Real Boxing (Android)

Sztandarowe dzieło bydgoskiego studia Vivid Games przeszło długą drogę od 23 listopada 2012 roku, czyli od momentu kiedy w naszym serwisie pojawiła się nasza entuzjastyczna recenzja Real Boxing w wersji na iOS. Z jednej strony, doskonały symulator boksu made in Poland zdobył sławę globalną oraz szereg prestiżowych nagród branżowych.

Z drugiej jednak strony, RB przeznaczony na smartfony i tablety z logo Zielonego Robocika jest nieco uboższy od swojego starszego brata. Paradoksalnie nie oznacza to jednak, że gorszy… Już dawno wiedzieliśmy, że Real Boxing na Androidzie jest jedynie kwestią czasu. Produkcja zadebiutowała wreszcie mniej więcej w połowie marca, a ja rzuciłem się na nią jak wygłodniały wilk na niczego nie spodziewającą się owieczkę. Vivid jak zwykle nie zawiódł. Już na samym początku muszę wyraźnie podkreślić jedną rzecz: mamy do czynienia z najlepszą mobilną grą bokserską w historii, jedną z najdoskonalszych polskich produkcji wszech czasów i jedną z najbardziej udanych gier, jakie kiedykolwiek ukazały się w Google Play! Oto Real Boxing, produkcja, która rewolucjonizuje rynek gier sportowych przeznaczonych na urządzenia przenośne.

Reklama

Wszystkie zalety dzieła rodem z Bydgoszczy są powszechnie znane, skupmy się zatem na tym, co zmieniło się w porównaniu do wersji na iOS. Przede wszystkim poprawie uległa, już wcześniej znakomita, w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna tytułu. Dzięki zastosowaniu silnika Unreal Engine, wykorzystaniu technologii Motion Capture oraz wykorzystaniu potencjału, oferowanego przez chipset TEGRA 3 Nvidii (warto podkreślić, że grę uruchomimy jedynie na urządzeniach, które korzystają z tej technologii), programistom i grafikom udało się osiągnąć naprawdę spektakularne efekty wizualne – fenomenalne animacje, znakomita fizyka zachowań pięściarzy, piękne oświetlenie, nawet wygląd trybun oraz najdrobniejsze szczegóły wyglądu bokserów, takie jak siniaki czy krople potu pojawiające się na twarzy – wszystkie te elementy sprawiają, że dostaliśmy niezwykle realistyczną produkcję, która przewyższa odsłonę iOS-ową i, co za tym idzie, zasługuje na najwyższą notę.

Warto jednak zauważyć, że odsłona na Androida został pozbawiona dwóch opcji, które oferowała wersja na urządzenia Apple’a. Mowa o trybie multiplayer oraz sterowaniu niczym w grach na Kinecta – wykorzystującym przednią kamerę. Moim zdaniem braki te w żaden sposób nie obniżają jakości tytułu. Sterowanie podczas walki, wykorzystujące ekran dotykowy smartfona lub tabletu oraz jeden wirtualny przycisk, odpowiadający za trzymanie gardy, sprawdza się doskonale, jest intuicyjne, precyzyjne i w pełni satysfakcjonujące. Być może część graczy odczuje z kolei brak multiplayera, jednak nie oszukujmy się – Real Boxing jest przede wszystkim grą dla pojedynczego gracza, w której najważniejszym trybem rozgrywki jest kariera wykreowanego przez nas zawodnika. A ten element nie zmienił się przecież ani na jotę – dobrze wyważony poziom trudności, podobnie jak dostateczna ilość świetnie skonstruowanych samouczków i multum opcji indywidualizacji naszego boksera sprawiają, że możemy na długie godziny zanurzyć się w pasjonującym świecie zawodowego boksu i z całą pewnością nie będziemy mieli ochoty odrywać się od tabletu lub telefonu – i pisze to człowiek, który nie lubi sportów walki i nie ogląda nawet meczów bokserskich, decydujących o tytule mistrzowskim w najbardziej prestiżowych kategoriach wagowych i organizacjach, takich jak WBA czy WBC!

Podsumowując, Real Boxing na Androida posiada pełne prawo do eksponowania pasa Superczempiona, przynależnego najlepiej zrealizowanej i najbardziej satysfakcjonującej mobilnej gry bokserskiej, jaka kiedykolwiek powstała. Panie i panowie, czapki z głów przez Vivid Games, a teraz… Let’s Get ready to rrrrumbllllle! Aby cieszyć się Real Boxing na Androida należy liczyć się z wydatkiem rzędu 14,99 zł.

[inpl:gamerank rank="6.0"]

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy