Reklama

Q*bert pojawi się na platformach mobilnych!

Gra została przebudowana od podstaw i wygląda rewelacyjnie.

Czyta nas zapewne wielu młodszych graczy, którzy nie kojarzą Q*berta. Nie ma się czego wstydzić – gra ukazała się po raz pierwszy w 1982 roku (ponad 30 lat temu!) na automatach, a krótko później na Atari 2600, Atari 5200, Intellivision i wielu innych konsolach. Od tamtej pory pojawiały się różne jej reedycje – na przykład w 1989 roku na NES-ie, a w 2007 na PlayStation Network. Żadna z tych wersji nie została jednak odświeżona tak gruntownie, jak ta, która ukaże się wkrótce na iOS i Androidzie.

Reklama

O co tak właściwie chodzi w Q*bercie? Zaczynamy na piramidzie złożonej z sześcianów (w nowej wersji będą to bryły oparte o sześciokąty, choć dostępny będzie też tryb classic). Przeskakując z jednej na drugą, zmieniamy jej kolor. Aby przejść dalej, wszystkie muszą zmienić kolor na wyznaczony. W nowym Q*bercie pojawią się dodatkowo nowe grywalne postacie, przeciwnicy, power-upy, pułapki i inne. A wszystko to w ładnej, nowej oprawie graficznej, w pełnym trójwymiarze (grafika w pierwotnej wersji była izometryczna).

Nowy Q*bert pojawi się już jutro na Steamie. Następnie twórcy przeniosą grę na Androida, iOS i inne platformy. Na tej pierwszej gra kosztować będzie 5 dolarów, możemy więc spodziewać się podobnej ceny na urządzeniach mobilnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy