Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Puzzle Soccer nową mobilną grą Square Enix

Reklama

Piłka nożna... i dopasowywanie ikon.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące tego, że Japończycy mają bogatą, a przy tym szaloną wyobraźnię, Puzzle Soccer powinno je rozwiać. To projekt opracowywany przez Square Enix z myślą o urządzeniach mobilnych, który podchodzi do tematyki tytułowej piłki nożnej w niecodzienny sposób.

Niby wszystko wydaje się być normalne - zabawa polega w końcu na rozgrywaniu piłkarskich spotkań. Zapomnijcie jednak o nudnym kopaniu łaciatej rodem z FIFY czy Pro Evolution Soccer. Panowie (i zapewne panie) z Kraju Kwitnącej Wiśni postanowili zaserwować coś zgoła odmiennego. Rywalizację na wirtualnej murawie rozstrzygana będzie... niczym w Puzzle Quest.

A to oznacza, że rozgrywka sprowadzać ma się do dopasowywania rożnych ikon widocznych na ekranie (co najmniej trzech w jednym rzędzie). Każda z nich odpowiadać ma rożnym akcjom wykonywanym przez piłkarzy - obronie, dryblingowi, no i oczywiście strzałom na bramkę. Po aktywowaniu stosownych symboli, zawodnicy wyprowadzą związany z nimi ruch.

Twórcy obiecują, że w grze pojawi się ponad 80 poziomów do zaliczenia. Nie zabraknie też możliwości rekrutowania do prowadzonej drużyny nowych piłkarzy, będzie również możliwość brania udziału w turniejach i rywalizowaniu z innymi użytkownikami, a także porównywania wyników w sieciowych rankingach.

Puzzle Soccer opierać ma się na modelu F2P, co oznacza, że zabawa bedzie darmowa, choć niepozbawiona mikropłatności. Konkretna data premiery gry nie jest znana, na razie jej testowa wersja dostępna jest w australijskim cyfrowym sklepie AppStore.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje