Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Przygodówka Flight of the Amazon Queen doczekała się odświeżonej wersji

Reklama

Z okazji 20. urodzin.

Flight of the Amazon Queen to wydana w marcu 1995 roku przygodówka stworzona przez studio Interactive Binary Illusions. W 2009 roku pojawiła się na urządzeniach mobilnych, ale aby uczcić okrągłą, dwudziestą rocznicę premiery oryginalnej edycji gry, zdecydowano się wydać na smartfonach i tabletach odświeżoną wersję tytułu.

Pod względem fabularnym, produkcja może budzić skojarzenia z filmami o Indianie Jonesie. Akcja osadzona jest w 1941 roku, a gracze wcielają się w niejakiego Joe Kinga, który wraz z przyjacielem Sparkym muszą przetransportować własnym samolotem aktorkę Fayę Russel.

Jak to jednak zwykle w takich sytuacjach bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Dochodzi do awarii silnika i maszyna rozbija się w dżungli. Bohaterowie muszą spróbować wydostać się z nieprzyjaznego środowiska. Przy okazji natrafiają też na pewien spisek.

Rozgrywka nie odbiega od tego, co znamy z innych tego typu gier. Rozgrywka polega na prowadzeniu rozmów z napotykanymi postaciami, a także rozwiazywaniu zagadek za pomocą znajdowanych przedmiotów.

W odświeżonej wersji poprawiono oprawę wizualną, w tym animacje poszczególnych postaci. Zmodyfikowano również sterowanie, które jest dużo bardziej dostosowane do ekranów dotykowych niż dotychczas.

Flight of the Amazon Queen można nabyć za pośrednictwem cyfrowego sklepu AppStore, w którym kosztuje 3,99 euro. Na chwilę obecną nie wiadomo czy produkcja kiedykolwiek ukaże się na urządzeniach z Androidem.

Poniżej znajdziecie zwiastun gry, prezentujący podstawy rozgrywki.

Flight of the Amazon Queen - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje