Reklama

Prawdziwa gratka dla fanów sportu i... starych gier

Większość z nas z pewnością doskonale pamięta ośmio - czy 16-stobitowe produkcje sprzed lat, które nie oferowały może tak dopracowanej oprawy audiowizualnej jak współczesne wysokobudżetowe hity, ale za to zawierają w sobie nieokreśloną magię, dzięki której nigdy się nie zestarzeją.

W epoce renesansu gier mobilnych i niezależnych do takich gier należy Retro Athletics, autorstwa studia BRAVO game, która doskonale wpisuje się przy okazji najważniejszego wydarzenia tegorocznego lata - Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Sama produkcja miała nosić początkowo tytuł Retro Olympics, jednak ze względu na problemy z uzyskaniem licencji, twórcy zdecydowali się zmienić zamysł.

Reklama

Clue Retro Athletics tkwi jednak w słowie retro. To właśnie stylizowana na klasyczne osiem bitów grafika decyduje o charakterze wciągającej produkcji, dzięki której każdy z nas może poczuć się jak mistrz olimpijski.

Mechanika rozgrywki jest dosyć prosta, a polega na jak najszybszym przyciskaniu trzech wirtualnych klawiszy na ekranie dotykowym, oznaczonych literami A, B i C. Niezaleznie od tego, jaką dyscyplinę wybierzemy (a twórcy przygotowali ich sześć - skok w dal, bieg na 100 metrów, skok przez płotki, rzut oszczepem, pływanie, podnoszenie ciężarów), robimy ciągle to samo, co powoduje, że na dłuższą metę Retro Athletics staje się zwyczajnie nudna, szczególnie dla młodszych użytkowników przyzwyczajonych do innego rodzaju zabawy w grach wideo.

Posiadacze smartfonów, urodzeni w latach 80 i wcześniej będą z pewnością bardziej wyrozumiali i spędzą nad produkcją BRAVO game nieco więcej czasu, a może w niejednym oku zalśni nawet łza nostalgii?

Możesz się o tym przekonać, drogi czytelniku, już teraz, jeśli tylko posiadasz urządzenie z systemem operacyjnym Android. Gra jest bowiem całkowicie za darmo i bez problemu znajdziecie ją w Google Play.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje